Upgrade to Chess.com Premium!

من راهیــــــم

با تو به جای پاییز، حس می‌کنم بهاره
این عشق بی‌نظیره ، این عشق موندگاره

با سختیای این راه همواره هم‌ مسیریم
Embarassed......باید برای رفتن ، دستِ همو بگیریم

Comments


 • 11 months ago

  achmaz92

  :P

 • 11 months ago

  aliiranian

  Tongue OutTongue Out

 • 11 months ago

  achmaz92

  Laughing

 • 11 months ago

  aliiranian

   چقدر زیاد زبونش در میاد...کلا یکی درمیون هی زبون درازی میکنه

  Tongue Out

 • 11 months ago

  achmaz92

  Tongue Out

 • 11 months ago

  sadeghsarbaz

  هی

  خدایا شکرت

 • 11 months ago

  achmaz92

  :((

 • 11 months ago

  r_eini

  CryCry

 • 11 months ago

  r_eini

  delam gereft

 • 11 months ago

  achmaz92

  چرا ؟ چیشد مگه؟

 • 11 months ago

  r_eini

  Sealed

 • 12 months ago

  achmaz92

  مرسی آقای جمشیدی.....بابت کامنتتون.....Smile

 • 12 months ago

  Jamshiidii

  [COMMENT DELETED]
 • 12 months ago

  Rostami_A

  باشه.حله.من نمی خوام در این باره حرفی بزنم؛چون حرف ها کاملا نه ،اما در کل درست بود. و جای اعتراض و صحبتی نیست.

  از زحمات شما دوست عزیز هم در این چهارسال سپاس کامل را دارم.وامیدوارم خاطراتت با من ذره ای ناراحتی و آزردگی برایت ایجاد نکند.

  با آرزوی سعادت و کامیابی برای همه.

  چه راحت تموم شدSmile

 • 12 months ago

  aliiranian

  ببینید دوستان به خصوص عارف عزیز.من فقط از این چند کامنت حرفی زدم که با توجه به زنجیره ی متن ها دیدم این حرفه جور نیست اون هم به هیچوجه قضاوتی در مورد ماجرای مفصل شما نبود.اینکه حق با کی هس یا نیست با خدا من نوعی نمتونم یک طرفه به قاضی برم.اما شما هم اگر بشینید با هم حرفاتونو رک بزنید به نتیجه برسید بهتره.تا اینکه اینجا به این صورت.

 • 12 months ago

  armita_1380

  CryCryچرا کار به اینجا رسید؟CryCry

 • 12 months ago

  Aref_75

  دايي جان، من قصد نداشتم حرف ايشون رو تغيير بدم يا جوري بگم كه انگار اين آقا بد كل عالمه. نه، من هيچ وقت همچين قصدي نداشتم.

  ميگيد گفته به خاطر خدا زندگي ميكنه و من اينو تو حرفام نياوردم. بله درسته، چون من هيچ حرفي سر اين مسئله ندارم. چون تو حقانيت اين مسئله و صادق بودن زننده حرف شكي ندارم.

  هيچ كدومتون اونجوري كه من علي رو ميشناسم، اونو نميشناسيد. ايشون سعي كرده هميشه كاراشو براي رضاي خدا انجام بده و كاري نكنه خدا عملي بد از او ببينه. اين حرفا هم از خودم در نميارم، مطمئن باشيد و مطمئن باشه از روي شنيده ها و ديده هام دارم اينا رو ميگم.

  ايشون فضايل اخلاقي زيادي دارن.

  اما متن ايشون. اين قسمت از حرفام مخصوص خود، خود اين آقاست. خواهش ميكنم كسي نظري نده چون از هيچ چيز خبر نداره.

  با زيركي تمام هم خودت رو اثبات كردي براي ديگران و هم به من طعنه زدي. ميگي نبايد انتظار چنداني داشت. من از منت گذاشتن بدم مياد اين حرفاي الآنمم منت نيست چون خودم خواستم وبا اراده خودم انجامش دادم. شايد دليل اصلي مشكلم با تو همينه. فقط ميگم تا بدوني من هيچ وقت ازت انتظار چنداني نداشتم.

  آقاي محترم من هيچ وقت در مقابل كارام انتظار اين رو نداشتم كه جبران كني فقط اين انتظار رو داشتم كه يه كم آدم باشي ، بفهمي من براي چي و براي كي اين كارا رو ميكنم.

  سر جلسه آزمون گزينه دو من، زنگ ميزني، ميگي برو برام يه همچين كاري رو انجام بده البته جوي اين مطلب رو بيان كردي كه غرورت پيش من حفظ بشه. منم اون كار رو كردم. خودتم خوب ميدوني از تحقير شدن چه قدر بدم مياد و من به خاطر شما تحقير شدم جوري كه اصلا پاي شما نيومد وسط و من شدم اون آدمي كه له شد. اما من بابت اين كارم از شما هيچ انتظاري نداشتم، نه اون موقع نه الآن. پس طعنه نزن به من كه بگي من انتظار بيش از حد از تو داشتم.

  اما تو انتظار بيش از حدي از من داشتي. به من ميگي وضيفه دوستيمو درست انجام ندادم. در صورتي كه خودتم اين جوري بودي، تازه من حتي بيشتر از تو وضيفه دوستيمو انجام دادم.

  به من ميگي دروغ گو اونم فقط به خاطر اين كه بعضي مسائل رو بهت نگفتم.

  آقايون و خانم هايي كه نظر داديد، از شما ميپرسم، آيا مطرح نشدن يك مسئله از طرف يه نفر دليل بر دروغ گو بودن اون فرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ولي من ميخواستم كه بگم، رفتار خودت باعث شد كه من نگم. جوري با من رفتار ميكردي كه انگار يه وسيلم. هيچ منتي سر شما نيستاااااااااااااااا، طعنه زدي، جوابتو گرفتي.

  خودت ميدوني چند نفر از ما پرسيدن كه آيا شما با هم برادريد يا فاميل. من به همشون ميگفتم علي مثل برادرم ميمونه، اما تو به اونا ميگفتي كه عارف يه آدم الافه و بيكار. من انتظار نداشتم كه تو هم جوابي مثل جواب من بدي اما انتظار اينم نداشتم كه اون حرفا رو در رابطه با من بزني

  آقايي كه دم از انسانيت ميزني ، ميخوام بدونم اين رفتارت شعور يه آدم رو نشون ميده؟؟؟؟؟؟

  دوستيمون تموم شد، خيلي چيزا از هم فهميديم تو اين چند سال. خودت خوب ميدوني من دستم زير تبرم باشه راز كسي رو به كس ديگه نميگم، پس لطفا تو هم همين جوري باش. از نظر من پست ترين كار جهان گفت رازهاي زمان دوستي، در زمان دشمني است.

  ما باهم دشمن نيستيم، فقط ديگه كاري به كار هم نداريم، اميدوارم هستم هركجا كه هستي موفق باشي و پيروز

 • 12 months ago

  achmaz92

  سلام

  آقای ایرانیان اگه دقت بکنید من درباره ی در راه خدا یعنی برای رضای خدارو متوجه شدم و نظرم رو در اون رابطه هم گفتم.....ولی ممنون که یادآوری کردید....Wink

  آقای رستمی تمام مثال های شما کاملا درسته .....اما درسته که اون افراد یعنی پدر و مادر ما از ما انتظار خیلی زیادی ندارند و همه ی کار هارو واسه ی این واسه ی ما انجام میدن که ما به موفقیت و پیشرفت برسیم.....اما خودتون در نظر بگیرید ....درسته ما بچه ها نمی تونیم واسه ی اون ها دقیقا اون کار هارو انجام بدیم و اونها هم اون انتظار رو از ما ندارن.....اما از ما انتظار دارن که باهاشون خوب باشیم و بهشون احترام بگذاریم.....چیزی که فکر کنم خیلی کار ساده ای باشه....اما گاهی درست انجام نمیشه چه در روابط بین فرزند با پدر و مادرش و چه در روابط بین انسان های امروز.....

  ولی به هیچ عنوان حاضر نیستم که بحث دوستی و محبت رو به کاندیدای انتخاباتی تشبیه کنیم که برای منافع خود و رسیدن به یک سمت تلاش میکنه....چون در اون مردم به این نحو عمل می کنن....:

  در زمان انتخابات به شدت طرفدار اون فرد می شوند.....بعد از گذشت چند ماه هنوز از او حمایت می کنند....ولی تا یک چیز به ضرر خود دیدن نه تنها از او حمایت نمی کنند بلکه ممکن است از او بد هم بگویند.....البته این در برخی موارد درست در میادا....!!!Smile

  اما در دوستی ها همون طور که گفته بودم شاید دوستی و رابطه ی بین دو نفر به خواسته و میل خودشون قطع بشه ولی این عشق و محبت هست که در قلب هاشون باقی می مونه....

  به هر حال من نه قصد دارم به عقاید کسانی که در اینجا حضور دارن بی احترامی کنم و نه به شخص دیگه ای....فقط نظرم رو در این رابطه گفتم...

  از همه ی شما که لطف کردید و کامنت گذاشتین هم بینهایت ممنونم.....

  امیدوارم موفق باشید.....

 • 12 months ago

  armita_1380

  راستشو بخواهید کلا موضوع بحث از دستم در رفته..الان دقیقا چی به چیه کی به کیه؟؟Cool

  بنابراین فقط اعلام حضور میکنم WinkLaughing

 • 12 months ago

  Rostami_A

  با نهایت سپاس از علی ایرانیان.

  من قصدم همین بود.اما انقدر بحث غرور من پررنگ شده که از اون مجسمه یا نماد ساخته شده!!!Laughing

  یکی از اصول این دنیا رعایت حق دیگران و احساس مسئولیت نسبت به آنان و کمک به هم نوع است. وکسی منکر و مخالف این نیست

  مثل به خاطر خود انجام دادن، مانند مادری می ماند که 9 ماه درد را تحمل می کند؛ 2سال به خوبی و با نگرانی زیاد فرزند را بزرگ می کند و بعد هم از پاره تنش کلی مراقبت و نگه داری می کند و همیشه دلواپس فرزندش است.ولی هیچ وقت انتظار آن چنانی از او ندارد.

  یا پدری که روزهارا می گذراند و سپری می کند و با افراد و مختلف سروکله می زند تا نانی به دست آورد بدون هیچ توقع!

  وامید پدر ومادر به تربیت و صلاح فرزندشان با همین کارها و امید به خداست که قطعا اگر با نیت پاک باشد، فرزند صالح خواهد شد.

  شما می توانید کسی را دوست داشته باشید ولی نمی توانید به زور او را دوستدار خود کنید.تنها می توانید خود را به درستی نشان داده و فرد را یار خود کنید.مانند کاندیدایی که تبلیغ می کند و توانایی خود را نشان می دهد تا آرا را کسب کند.

  و این دلیل نیست چون آن فرد به هر نحو دوستدار شما نشد از او بد وبیراه بگویید.

  زیرا تمام انسان ها با عقاید و نظرات گوناگون بزرگ شدند و جریان جامعه پذیری آن ها فرق می کند و علایق و خواسته های متفاوت دارند و دیدی یکسان به زندگی نخواهند داشت.

  در ضمن به راستی که از سر بیکاری ماست که این جور به هم پیچیدیم!Undecided

  والا به حدی کار در این دنیا هست که این ها همه وقت تلف کردن و اذیت خودمونه.

Back to Top

Post your reply: