Upgrade to Chess.com Premium!

Udfordringer til Team Matches - begrænsninger


  • 12 months ago · Quote · #1

    Magnetohead

    Hej folkens og tak til alle jer, der loyalt melder sig til vores forskellige gruppekampe. 

    Vi bliver udfordret meget for tiden, men jeg har lidt vurderet, at vi med 3 åbne kampe (hvor holdene stadig stilles) og ret mange igangværende er ved at være strukket så meget ud, som et hold af vores størrelse kan forsvare. Derfor har jeg aflyst alle andre og har tænkt på i fremtiden at holde fast i det princip, at vi ikke vil have mere end 3 ulåste kampe ad gangen. 

    Vi er også på vej ind i en ferieperiode og den slags, og når vi så også har WL og EL at spille, tænkte jeg at begrænse vores venskabskampe. Hvad siger folk derude? Kan I klare mere, eller har folk rigeligt med kampe at se til?

  • 12 months ago · Quote · #2

    MikkelToke

    Jeg tilslutter mig dit forslag. Det er svært at administrere så mange kampe, hvor meget jeg end gerne vil spille for Team Denmark :-)

  • 12 months ago · Quote · #3

    John_D

    Jeg synes det din forslag er god. Når der komme rfor mange kampen blive det svært stille op til alle.

  • 12 months ago · Quote · #4

    Brian_Enevoldsen

    Fint for mig også. 

  • 12 months ago · Quote · #5

    FinnA

    helt ok

  • 12 months ago · Quote · #6

    DeepFritz99

    Ja - jeg er helt med dig - der går hurigt inflation i den 

  • 12 months ago · Quote · #7

    mortenjorgensen

    Fremragende idé. Jeg er nemlig med vilje stoppet med at spille flere venskabskampe.

  • 12 months ago · Quote · #8

    thombass

    God idé!

  • 12 months ago · Quote · #9

    Magnetohead

    Tak for feedback. Jeg søger den nævnet begrænsning på vores aktive venskabskampe i fremtiden så. 


Back to Top

Post your reply: