Announcements
LCEL - italské Arrivederci!

LCEL - italské Arrivederci!

ivoshm
| 0

Minulou neděli se dohrály všechny soutěže ve světové lize LCWL a nyní se čeká na finální potvrzení výsledků - tedy i našich dvou bronzových medailí v hlavní soutěži a ve "fišerkách" (LCWL Chess960). K tomu ještě potřeba připomenout i sedmé místo v soutěži LCWL U1600.

Evropská liga LCEL má rozpis soutěží ještě o týden delší a nám do tohoto posledního víkendu zůstalo

chesspawn v neděli 18. června 2023 od 21:00 chesspawn

chesspawn utkání s týmem Itálie chesspawn

Tato poslední výzva již nic nezmění na tom, že skončíme na čtvrtém místě za Srbskem, Rumunskem a Francií (přesné pořadí se ještě rozhodne v jejich posledních zápasech), takže je možné přijít si zahrát bez tlaku na výsledek.

Navíc Italové zatím nezískali ani bod a ani jejich účast nebývá vysoká - takže jsme rovnou připravili i náhradní program

chesspawn týmovou bullet arénu v tempu 2+1 od 21:15 chesspawn

kam se můžete uchýlit a zahrát si mezi sebou, pokud na Vás nevyjde italský soupeř.

Pro připomenutí, jak arény na chess.com fungují:

  • Po určitou dobu (zde 120 minut) se hrají turnajové partie mezi přihlášenými - systém automaticky páruje volné hráče do dvojic a jakmile dohrajete a zvolíte "Další partie", tak dostanete nového soupeře.
  • Výhodou je, že do arény můžete nastoupit i později ... jenom pak budete muset dohánět náskok ostatních. Aréna končí v přesně uvedený čas (a partie v danou chvíli nedohrané se již do ní nezapočítají).
  • I bodování je specifické - za prohru je 0 bodů, za remízu 1 bod, za první výhru v řadě 2 body, za druhou výhru v řadě 3 body, za třetí 4 atd. - takže je třeba hodně vyhrávat a nejlépe v sériích.

Takže v neděli mezi 21:15 a 23:15 si můžete mimo hraní či sledování mistrovských zápasů také zahrát mezi sebou na https://www.chess.com/play/arena/2737693

A jak to budou probíhat v neděli "mistráky"?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Pro jednotlivé soutěže vytvořeny a pravidelně aktualizovány tradiční diskusní fóra:

Dnešní obrázek zase raději vrátil k umělé inteligenci a byl opět vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Italy Pasta On Chessboard".

More News

LCWL - o bronz s Francií

LCWL - o bronz s Francií

LCWL - na úvod Argentina

LCWL - na úvod Argentina