Announcements
LCWL - aprílová exotika

LCWL - aprílová exotika

ivoshm
| 1

Na tento víkend bylo v LCWL naplánováno hlavní utkání s Uzbekistánem, ale na jeho žádost bylo odloženo. Takže nám zůstaly v plánu "pouze" dvě  vedlejší soutěže - LCWL U1600 (tedy liga pro hráče s ratingem do 1600) a LCWL Chess960 (tedy liga ve "fišerkách").

V obou případech na nás padl stejný soupeř, takže se utkáme

chesspawn v sobotu 1. dubna 2023 od 15:20 chesspawn 

chesspawn s týmem Filipín chesspawn

Výkon filipínského týmu v poslední době trochu kolísal - pohybovali se v hlavní soutěži LCWL mezi třetí a druhou divizí, ale v této sezóně se zatím v druhé divizi dělí s USA o první místo a tak se klidně může stát, že se už v příštím sezóně vrátí až do elitní divize.

Je to v této sezóně náš nejvýchodnější soupeř - vždyť časový posun je o celý šest hodin vpřed, a proto se hraje na naše poměry tak časně.

V soutěži U1600 zatím máme z 1. kola porážku se Španělskem a poté těsné vítězství s Bosnou a Hercegovinou. Po třetím zápase (tom aktuálním s Filipínami) se rozlosuje 4. a 5. kolo - takže zatím nevíme, kdo bude další.

V soutěži Chess960 (fišerky) jsme zatím vyhráli se Španělskem a Argentinou a máme tak plný počet bodů. Doufám, že 100% úspěšnost a pěkné, byť prozatímní první místo budeme držet i nadále.

K tomu je potřeba Vaší účasti a bojovnosti - i v trochu netradičním čase. Na druhou stranu předpověď počasí vypadá hodně aprílově - takže do toho určitě odpolední šachový dýchánek zařadíte.

Je to zároveň výzva pro hráče, kterým standardní termín tolik nevyhovuje a v soutěži U1600 vlastně i hráčům, kteří jsou obvykle na konci soupisky, aby si vyzkoušeli plný reprezentační zápřah. Do bitvy bereme všechny - klidně i s ratingem pod 1000.

A jak to bude konkrétně v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Samozřejmě u soutěže U1600 musíte splňovat požadavky na blitz rating nižší než 1600 a musíte mít také odehráno tady na serveru aspoň 20 partií. Prosím nepokoušejte si snižovat rating před zápasem, sledujete se to a je z toho potom akorát kontumace a ostuda!

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

I tentokrát jsou pro jednotlivé soutěže vytvořeny a pravidelně aktualizovány tradiční diskusní fóra:

Dnešní obrázek byl  také vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Filipino chess woman Paul Gauguin".

More News

LCWL - argentinský mistrovský festival

LCWL - argentinský mistrovský festival

Zelený čtvrtek SWISS

Zelený čtvrtek SWISS