Announcements
LCWL - argentinský mistrovský festival

LCWL - argentinský mistrovský festival

ivoshm
| 0

V dalším kole světové ligy LCWL se utkáme

chesspawn v sobotu 25. března 2023 od 19:00 chesspawn 
chesspawn s výběrem Argentiny chesspawn

a trošku atypicky začneme "fišerkami" (LCWL Chess960) a pak teprve bude klasická sestava pro hlavní soutěž - tedy bullet, blitz a rapid.

V této sezóně jsme polevili v účasti a hned je to na výsledcích znát - ostatní týmy prostě postaví více hráčů a my na konci soupisky "honíme" ratingový rozdíl hned ve stovkách. Občas sice něco uhrajeme, ale na zápasové body to nestačí.

V tabulce světové ligy se již krystalizuje velká trojka (Francie, Rumunsko a Srbsko) a mezi zbývajícími týmy se rozhoří velký boj o poslední místo ve finálové skupině. My jsme zatím dokázali z uchazečů porazit Španělsko a pokud k tomu o víkendu přidáme úspěch nad Argentinou, tak si před nimi uděláme drobný náskok a souboj o čtvrté postupové místo tak může zůstat mezi námi a Bosnou.

Ale to se pěkně povídá ... důležité po úspěch je, aby nás bylo více než soupeřů a také co nejsilnějších. Špičkové hráče je vždy složité získat (mají teď spoustu turnajů a jiných povinností) a tak je potřeba se zaměřit na střed soupisky, kde nám trvale chybí několik (i více) hráčů, protože právě mezi ratingem 1600 až 2000 často dojde k propadu na naší straně a ratingové nůžky se začnou rozevírat.

Pravidelně sleduji, že naprostá většina hráčů, kteří za český tým hrají, se v bojovnosti i kvalitě hry překonávají a to je něco, na čem můžeme dál stavět. Pokud by totiž každý náš hráč dostal srovnatelného soupeře, jsem přesvědčen, že bychom se zase vrátili na vítěznou vlnu.

Potřebujeme všechny hráče všech úrovní, aby nás bylo srovnatelně s protivníkem, a potom musíme zapojit všechen šachový um a bojovnost, abychom uspěli.

Oslovte proto prosím své kamarády, kolegy z klubů a další šachisty všech úrovní - od těch nejlepších přes klubové hráče až po začátečníky, protože každý hráč může zlomit toto důležité utkání na naší stranu.

Odměnou za to bude nejen ten nevšední pocit reprezentovat Českou republiku na nejvyšší světové a evropské úrovni, ale v případě dobrého výsledku i možnost získat světovou či evropskou medaili.


A jak to bude konkrétně v sobotu probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

I tentokrát jsou pro jednotlivé soutěže vytvořeny a pravidelně aktualizovány tradiční diskusní fóra:

Dnešní obrázek byl  také vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Argentina Messi Chess Pixar Style".

More News

LCEL - místo tanga kankán

LCEL - místo tanga kankán

LCWL - aprílová exotika

LCWL - aprílová exotika