Announcements
LCWL - vedlejšáky

LCWL - vedlejšáky

ivoshm
| 0

Tuto neděli měl být naším hlavní programem velký finálový souboj s Francií o bronzové medaile ve světové lize LCWL. Ale ten se o týden odkládá, takže nás tento víkend čeká dokončení dvou vedlejších soutěží v rámci LCWL - LCWL U1600 (tedy liga pro hráče s ratingem do 1600) a LCWL Chess960 (tedy liga ve "fišerkách").

Nejprve se

chesspawn v sobotu 3. června 2023 od 18:00 chesspawn 

chesspawn ve "fišerkách" s týmem Uzbekistánu chesspawn

Jedná se o náš poslední zápas v turnaji a při pohledu na tabulku a seznam nedohraných utkání je zřejmé, že vítězství nám zajišťuje bronzovou medaili v této prestižní soutěži. Koneckonců historicky naše první ligová medaile byla právě bronzová z fišerek (konkrétně v srpnu 2020).

Takže pokud se nebojíte zamíchaných figurek na začátku partie, rádi Vás uvidíme a společně ten 960kový bronz utrhneme.

Neděle bude pro změnu patřit dokončení ligy LCWL U1600 (tedy pro hráče s blitz ratingem <1600), tam jsou naše výsledky zatím kolísavé (3 vítězství -  Bosna, USA, Venezuela a 3 prohry - Filipíny, Pákistán, Španělsko), takže

chesspawn v neděli 4.6.2023 od 21:00 se Srbskem (U1600) chesspawn

chesspawn a vzápětí od 21:40 s Brazílií (U1600)chesspawn

to zkusíme zlepšit.

Se Srby to nebude snadné, Srbsko je totiž v soutěži zatím zcela suverénní (6 vítězství ze 6 zápasů) ... takže by už je měl někdo konečně trochu srovnat, ne? happy.png.

Zato Brazílie má kolísavé výkony (4 body ze 7 zápasů, ale vesměs se slabšími týmy) a tak si myslím, že máme velmi slušnou šanci je porazit, tím pádem přeskočit a umístit se nakonec v první polovině tabulky.

Toto je výzva pro hráče, kteří jsou obvykle na konci soupisky, aby si vyzkoušeli plný reprezentační zápřah. Do bitvy bereme všechny - klidně i s ratingem pod 1000.

A jak to bude konkrétně o víkendu probíhat?

Samozřejmě u soutěže U1600 musíte splňovat požadavky na blitz rating nižší než 1600 a musíte mít také odehráno tady na serveru aspoň 20 partií. Prosím nepokoušejte si snižovat rating před zápasem, sledujete se to a je z toho potom akorát kontumace a ostuda!

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

I tentokrát jsou pro jednotlivé soutěže vytvořeny a pravidelně aktualizovány tradiční diskusní fóra:

Dnešní obrázek byl také vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion, konkrétně z fráze "Underdog Plays Chess Steampunk Mood".

More News

LCWL - rumunský schůdek

LCWL - rumunský schůdek

LCWL - o bronz s Francií

LCWL - o bronz s Francií