اسناد زمین‌خواری برادران لاریجانی

Free-iran
Free-iran
Jun 17, 2012, 11:54 AM |
0

 

پایگاه اطلاع‌رسانی «بامداد خبر» دیروز خبری را منتشر کرد و در آن، مدعی شد به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد برادران لاریجانی عامل و آمر اصلی زمین‌خواری‌های اطراف تهران، به‌ویژه در منطقه ورامین، بوده‌اند. هر چند به نظر می‌رسد این جنگ، بیش‌تر بالا گرفتن جنگ قدرت و ثروت در میان مافیاهای رژیم است نه دلسوزی برای مردم دلسوخته.

 

 

پرونده زمین‌خواری اطراف تهران، اولین بار از سوی برخی رسانه‌های نزدیک به دولت و حامیان احمدی‌نژاد مورد اشاره قرار گرفت. پس از آنکه برخی اعضای دولت و به ویژه محمدرضا رحیمی و اسفندیار رحیم مشایی متهم به دست داشتن در پرونده‌های فساد اقتصادی شدند، نزدیکان دولت در اقدامی متقابل، نقش محمدجواد لاریجانی، معاون قوه قضائیه در موضوع زمین‌خواری را مورد اشاره قرار دادند.

 

 

سال گذشته محمود احمدی‌نژاد نیز در سفر خود به کرمان، بدون نام بردن از برادران لاریجانی، به این پرونده اشاره کرد و بیان داشت:

 

 

«کسی که در اطراف تهران سیصد هکتار از بهترین زمین‌های دولت را سال‌هاست تصرف کرده و وزیر جهاد کشاورزی قبلی زورش نرسیده و تا کنون وزیر فعلی نیز نتوانسته کاری کند، فرض کنید با این وجود، قانونی در مجلس تصویب شود که به دولت بگوید که تو موظف هستی به اینها سند بدهی و اگر دولت استنکاف کرد، اجازه داده شود تا به آنها سند داده شود که این تبعیض و بی‌عدالتی است».

 

 

احمدی‌نژاد در سخنرانی خود در کرمان، علی لاریجانی رئیس مجلس و صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه را نیز مورد حمله قرار داده بود و آنان را شریک جرم خوانده بود.

 

 

او همچنین سال گذشته در سخنانی در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی‌اش بار دیگر به این پرونده اشاره کرد. اشاره‌ای که به نظر می‌رسید در راستای تلاش برای گروکشی پرونده فساد محمدرضا رحیمی و جواد لاریجانی، میان احمدی‌نژاد و علی و صادق لاریجانی باشد.

 

 

اما دیروز پایگاه خبری «بامداد خبر» ادعا کرد به اسناد محرمانه‌ای در این باره دست یافته است؛ با این تفاوت که در اسناد مورد اشاره «بامداد خبر»، این تنها محمدجواد لاریجانی نیست که متهم به زمین‌خواری شده است، بلکه دیگر برادران لاریجانی از جمله علی و صادق لاریجانی، رؤسای قوای مقننه و قضاییه نیز با اتهام روبه‌رو شده‌اند.


توضیحات تکمیلی + عکس اسناد در لینک زیر موجود است

 

 

این پایگاه خبری توضیح نداده که چه کسی این اسناد را در اختیارش قرار داده است.