اعتراف احمدی مقدم

Free-iran
Free-iran
|
0

اعتراف احمدی مقدم: اکثر مردم خواستار برخورد پلیس با بدحجابی نیستند

سردار احمدی مقدم امروز در صحن علنی مجلس، موضوع برخورد با بدحجابی را دومین اولویت خواسته های مردم از پلیس دانست و مدعی شد که در نظرسنجی‌های نیروی انتظامی، ۴۹.۲ پاسخ‌دهندگان خواستار برخورد پلیس با "پوشش نامناسب و آرایش مفرط" شده‌اند.

فرمانده ناجا در عین حال اشاره نکرد که حتی بر فرض صحت این نظرسنجی، نتایج آن بدین معناست که اکثریت ولو ضعیفی از مردم خواستار ورود پلیس به این ماجرا نیستند و یا لااقل چنین کاری را در اولویت نمی‌دانند.

آنچنان که خود احمدی مقدم نیز اعتراف کرده که مهمترین خواسته مردم از پلیس، برخورد با توزیع و مصرف مواد مخدر است؛ و البته وی پاسخ نداده که وقتی آمار میلیونی معتادان در کشور همچنان رو به افزایش است و از نهادهای مسئول هم هیچ کاری برای توقف این روند بر نیامده، دخالت پلیس در موضوعی که بر فرض صداقت فرمانده نیروی انتظامی، اولویت اول مردم نیست، چه وجهی دارد.

احمدی مقدم در عین حال ادعا کرد: تعداد کمی از شهروندان به رفتار ماموران در طرح امنیت اخلاقی انتقاد دارند، مقاومتها در برابر اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی بسیار محدود شده است و همواره شاهد افزایش رضایت عمومی با اجرای این طرح هستیم.

وی در جلسه امروز مجلس که به بررسی موضوع حجاب و عفاف و امنیت اخلاقی و اجتماعی اختصاص یافته بود، همچنین از کاهش ۳۰ درصدی کشف مشروبات الکلی خبر داد، حال آنکه وزارت بهداشت به تازگی از گسترش شدید مصرف مشروبات الکلی آمار داده است.

فرمانده نیروی انتظامی در عین حال برخلاف تمام واقعیت های مشهود مردم، ادعا کرد که احساس ناامنی از سال ۸۴ به بعد همواره در حال کاهش و احساس امنیت رو به افزایش بوده است.

وی همچنین در شرایطی که صفحات حوادث روزنامه ها پر از اخبار قتل، تجاوز و حوادث وحشتناک نشان دهنده التهاب اجتماعی است، مدعی شد که پلیس تمام جرایم را مهار کرده و فقط سرقت قطعات خودرو باقی مانده است.

در جلسه امروز مجلس، وزیر ارشاد هم حضور داشت که در سخنانش بار دیگر ناشران را به ترویج فرهنگ غرب متهم و تهدید کرد. حسینی همچنین آمار داد که وزارت ارشاد به نیمی از فیلمنامه های خواستار مجوز، مجوز نمی دهد.