چهل میلیون دلار و سی ماه کار غرق شد! - به همین سادگی!!

Free-iran
Free-iran
Feb 10, 2013, 2:12 AM |
2

چهل میلیون دلار و سی ماه کار غرق شد! - به همین سادگی!!

این دومین سازه فلزی فاز ۱۳ پارس جنوبی است که شرکت صدرا (وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه) ساخته و در هنگام نصب توسط جرتقیل غرق می شود.

جکت یک هزار و ۸۵۰ تنی فاز ۱۳ پارس جنوبی شب گذشته به دلیل شکسته شدن بوم جرثقیل شرکت صدرا در آب های خلیج فارس غرق شد. به گزارش مهر، شب گذشته به دلیل شکسته شدن دوباره بوم کشتی جرثقیل دار اچ ال ۵۰۰۰ متعلق به شرکت صدرا جکت فاز ۱۳ پارس جنوبی در آبهای خلیج فارس غرق شد. جرثقیل اچ ال ۵۰۰۰ متعلق به شرکت صنعتی دریایی ایرا ( صدرا) یکی از بزرگترین جرثقیل های لوله گذار و نصب سازه های دریایی صنایع نفت و گاز ایران و خاورمیانه در آبهای نیمه عمیق بوده که اسفندماه سال ۱۳۸۹ دچار حادثه شد. بر اساس حادثه دو سال قبل بوم ۴۰۰ تنی این جرثقیل شکسته شد و در ۲ سال گذشته عملیات تعمیر این جرثقیل پیشرفته توسط سازندگان داخلی انجام شد. بر این اساس دو سال پس از تعمیر و بازسازی مجدد این جرثقیل عملیات نصب جکت فاز ۱۳ پارس جنوبی به این جرثقیل واگذار شد که شب گذشته به دلیل شکسته شدن مجدد بوم جرثقیل جکت فاز ۱۳ پارس جنوبی در عمق ۸۰ متری آبهای خلیج فارس غرق شده است.

کارفرمای فازهای میدان پارس جنوبی، شرکت نفت ‌و گاز پارس است که موسی سوری، مدیرعامل آن به گفته خبرگزاری فارس یک ماه پیش بازنشسته شده و این شرکت از آن زمان بدون مدیر عامل اداره می شود.

شرکت صدرا وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه است و بیشترین سهام آن متعلق به این قرارگاه اقتصادی- نظامی است. پروژه فاز ۱۳ پارس جنوبی پس از خلع ید از چینی ها در سال ۸۹ به دست قرارگاه خاتم افتاد.

مدیران و مسئولان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت صدرا هم از هرگونه پاسخگویی درباره جزئیات این حادثه به مهر خودداری می کنند.

فیلم آنرا از اینجا ببینید:
http://20ist.com/archives/18569