نیروی انتظامی مانع از تجمع مقابل سفارت پاکستان شد!

Free-iran
Free-iran
Mar 27, 2014, 1:11 PM |
3

نیروی انتظامی مانع از تجمع مقابل سفارت پاکستان شد!

به گزارش «تابناک»، در شرایطی که بیش از 48 ساعت از انتشار خبر شهادت یکی از مرزبان های به گروگان گرفته شده توسط گروه جیش العدل می گذرد، تجمع اعتراض آمیز که در اعتراض به عملکرد ضعیف دولت پاکستان در ماجرای اخیر و اتفاقات مشابه پیشین قرار بود ساعت 15 برگزار شود، با ممانعت نیروی انتظامی از مراسم مذکور همراه شد .

روز گذشته در فراخوانی که در رسانه‌ها منتشر شده بود، جمعی از فعالان مدنی ایران اعلام کرده بودند که در اعتراض به گروگانگیری و شهادت مرزبان ایرانی و نقش دولت پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور که طی سال های گذشته در ناامن کردن منطقه و حمایت پشت پرده از گروههای تروریستی نقش جدی داشته است با در دست داشتن تصاویر مرزبانان ایرانی در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع خواهند کرد.

اما سفارت پاکستان واقع در خیابان فاطمی غربی، نبش کوچه اعتمادزاده امروز مملو از مامورین ویژه نیروی انتظامی بود که البته پراکندگی‌شان خیابان‌های اطراف را نیز در بر‌می گرفت و این گستره تا میدان فاطمی نیز قابل مشاهده بود تا با توجه به نیروهای حاضر در صحنه، عملاً برگزاری تجمع اعتراضی به رفتار دولت پاکستان منتفی باشد.

بدین ترتیب برخی شهروندان که برای همدردی با خانواده شهید جمشید دانایی فر و نشان دادن خشم خود از تعلل های پاکستان برای حضور مقابل سفارت پاکستان مراجعه کرده بودند، امکان تجمع محدودشان نیز فراهم شود و این برنامه ظاهراً به دلیل نداشتن مجوز رسمی از وزارت کشور لغو شد تا زمینه حداقل حرکت مردمی در اعتراض به رفتار دولت پاکستان نیز در کشورمان فراهم نباشد.

این تجمع در حالی لغو شد که سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان پس از شهادت دانایی فر ادعا کرد که وزارت امور خارجه ایران پیگیر پرونده مرزبان ها نبوده و پس از آن نیز با فشار دیپلماتیک وزارت امور خارجه کشورمان، مسئولان پاکستان به بیان اظهارنظرهایی پرداختند که تنها زمانی قابل پذیرش است که با اقدام عملی پاکستان و آزادسازی سربازان کشورمان و رفع زمینه های تکرار چنین اتفاقاتی همراه شود.

در همین حال گزارش‌‌ها حکایت از آن دارد، تجمع مشابهی که قرار بود به صورت همزمان در مقابل کنسولگری پاکستان واقع در مقابل باغ ملی مشهد برگزار شود، لغو نشده و نیروی انتظامی اجازه برگزاری این تجمع را داد. در این تجمع مردمی که تا ساعت 16 با حضور چندصد تن از شهروندان دیار خراسان ادامه داشت، تجمع کنندگان تصاویر مرزبانان را به همراه شعارهای دست نوشته‌ای چون «سرباز وطنم را آزاد کنید» بالای دست گرفته بودند.