فاز اول و دوم يارانه ها

Free-iran
Free-iran
Aug 31, 2012, 12:36 PM |
0

دست‌های پنهان پنج نفر در گرانی گوشت/هر کیلو گوشت گوساله ۲۳ هزار تومان شد

رئیس انجمن دوستی ایران و برزیل با بیان اینکه دست‌های پنهان اجازه ارزان شدن قیمت گوشت را نمی‌دهد، گفت: در سود تجارت اعداد ۷۰۰ تا۸۰۰ میلیون دلار مطرح است و برخی حاضر به از دست دادن این سود کلان نیستند.
میرقاسم مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر تیمی در سه بخش "برزیل" ،"ایران" و "دولتی‌ها" به عنوان سه گزینه، گوشت کشور شامل تولید، واردات، انتقال و توزیع را مدیریت می‌کنند، اما یک سری ارتباطات نامرئی هم بین این سه بخش ایجاد شده که تلاش آنها در جهت منافع خودشان است نه منافع مردم.

رئیس انجمن دوستی ایران و برزیل اضافه کرد: مسئولیت واردات را 5 نفر که خودشان وارد کننده‌ هستند به عهده دارند.

وی افزود: چنین شرایطی وضعیت مونوپلی در واردات گوشت ایجاد کرده و اجازه نمی‌دهد افراد دیگری به پروسه واردات گوشت از برزیل وارد شوند.

مؤمنی گفت: نتیجه آن می‌شود که بازار بدون رقابت مانده و گوشتی که از برزیل وارد کشور می‌شود، نسبت به کشورهای دیگر 2 هزار و 300 دلار گران‌تر است.

وی تأکید کرد: افرادی هستند که برای اینکه منافعشان به خطر نیفتد،اجازه پایین آمدن قیمت گوشت را نمی‌دهند.

رئیس انجمن دوستی ایران و برزیل تصریح کرد: بحث منافع 700 تا 800 میلیون دلاری است که باعث شده برخی نتوانند به راحتی از آن عبور کرده و منافع خود را فدای منافع مردم کنند.

مومنی گفت: مدتی است واردات گوشت از برزیل قطع شده است، اما ظاهرا صحبت‌هایی مطرح است که واردات از برزیل از سرگرفته شود.

وی همچنین در مورد بازار مرغ گفت: در حال حاضر اگر اجازه واردات مرغ از برزیل داده شود حدود کیلویی 4500 تومان در کشور ما تمام می‌شود.

رئیس انجمن دوستی ایران و برزیل تصریح کرد: همچنین برای تأمین خوراک دام و طیور نیز به دلیل ظرفیت‌هایی که در این کشور وجود دارد امکان تبادل و واردات خوراک هست، اما واردات این نوع نهاده‌ها هم به صورت انحصاری و مونوپلی صورت می‌گیرد.
http://www.tabnak.ir/fa/news/258301/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%86%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA

هر کیلو گوشت گوساله ۲۳ هزار تومان شد
در حالی گوشت گوساله ۴ هزار تومان گران تر شده است که رئیس اتحادیه گوشت گوساله در خصوص دلایل گرانی می گوید: «خبر ندارم، در سفر هستم.»
به گزارش فارس، گوشت گوساله نسبت به هفته گذشته ۴ هزار تومان گران تر شد و از قیمت هر کیلوگرم ۱۹ هزار تومان به ۲۳ هزار تومان رسید.
علی خندان روی جوان در گفت و گو با فارس در پاسخ به دلایل گران شدن گوشت گوساله گفت: «من خبر ندارم. در سفر هستم.»
گوشت گوسفندی نیز هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر تهران عرضه می شود.
فارس در ادامه این خبر آورده است این روزها بحث انتزاع تنظیم بازار محصولات پروتئینی از وزارت صنعت در حالی از سوی وزارت جهاد کشاورزی پی گیری می شود که وزارت صنعت سیاست سکوت را انتخاب کرده است. http://melimazhabi.com/?p=21893