FIKRAYDI GERÇEK OLDU

FIKRAYDI GERÇEK OLDU

OZEROZGUR
OZEROZGUR
Dec 23, 2014, 10:31 PM |
0

Eskiden bir hayaldi gerçek oldu furyası vardı hatırlarsanız. Son zamanlarda farklı bir hayaldi gerçek oldu furyası var.

Mesela az önce Ziraat Türkiye Kupası G grubu elemeleri kapsamında Diyarbakır Atatürk Stadında Galatasaray-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının ıslıklanan ve yuhalanan İstiklal Marşımız görüntüleriyle başlaması da aynı zamanda hayaldi gerçek oldu yorumlarına neden oluyor. Maçın ilerleyen dakikalarında daha neler göreceğiz bilmiyoruz.

Bugün Hürriyet'in portalına düşen röportaj ile bu sefer hayaldi gerçek oldu değil de fıkraydı gerçek oldu durumu oluştu sanki.

Ömer Tuğrul İnançer'in kızının bir büyük şirkette üst düzey bir göreve atandığı ortaya çıkmış.

Bu arada İnançer hukukçu, müzisyen, yazar ve TRT'nin dinî programlarının ağzı bozuk yorumcusu olarak biliniyor. Bursalı olmasına ama bir nevi 'Ofli Hoca' da diyebilirsiniz. Adına bir Wikipedia.com maddesi var. Mutasavvıf olduğu iddia ediliyor. Hani bir yakınına falan yazdırdıysa, İslam ansiklopedisinden mutasavvıf maddesine baksalar iyi olur. Radyoya çıkıp mutasavvıflar ile ilgili hikâyeler anlatmak bir adamı mutasavvıf kılmasa gerek.

Bu aralar İnançer'in dinler arası diyalog karşıtlığına ya da Samanyolu TV dizilerindeki bir takım sahnelerini eleştirdiğine bakmayın. Bildiğimiz kadarıyla kendisi de bir dönem Fethullahçı radyo ve televizyonlarda iş yaptı.

Neyse, Ömer Tuğrul İnançer’in malum konu ile ilgili ilginç savunması şöyleymiş:

"Benim kızım çalışamaz mı? Benim kızım yüksek lisans yapmış, iki çocuk anası, evli barklı kocaman bir kadın. İster çalışır, ister çalışmaz. Şimdi memleketin bütün meseleleri bitti benim kızımın çalışması mı tartışılıyor. Ben kadın çalışamaz demedim.  Bir erkeğin kadınını çalışmaya mecbur bırakmasının erkekliğine aykırı olduğunu söyledim. Erkek kumar oynuyor, kahvede oturuyor kadın çalışıyor. Otomobil satışlarında mayolu kadın teşhirini haysiyetine uygun buluyorsan bilmem." (Hurriyet.com, 23.12.2014)

Ömer Tuğrul İnançer ne demişti, hatırlayalım:

"Çalışan kadından bahsediyorum. ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor. Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, ‘Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum’, ‘kadının ekonomik hürriyeti’ gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır. İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler." (TRT, 21.09.2013)

 

Gördüğünüz gibi gerçekten de 'Ofli Hoca' fıkrası gerçek oldu. Hangi fıkra mı? Anladınız siz hangi fıkra olduğunu.