NEVZAT YALÇINTAŞ HOCA

NEVZAT YALÇINTAŞ HOCA

OZEROZGUR
OZEROZGUR
Jul 19, 2016, 12:09 AM |
0

Tanrı rahmet eylesin. 83 yıllık ömrü vatana hizmetle geçti. 

 

Yoğun gündemden dolayı ancak yazma fırsatım oldu. Hocanın ilk olarak Türkiye gazetesindeki yazılarına çok ısınmıştım. Hatta liseden sonra üniversite tercihlerimden birine sırf Hoca için İstanbul İktisat yazdığımı dahi söyleyebilirim.

Fakat gerçek anlamda tanışmam Ankara Hilton Otelinde 25-27 Mayıs 1998'de üç gün süren 3. Aile Şurasında olmuştu. Şurada görevliydim.

Mayıs olmasına rağmen hava biraz serin gidiyordu, Ankara bazen öyle olur. Üç gün boyunca neredeyse her çay molasında bir kalorifer peteğine yaklaşıp sohbet ediyorduk. "Arkadaşım Özgür, kendisi Ankara Üniversitesinde okuyor" diyerek beni başka birçok değerli Hoca ile tanıştırıyordu. Sınıf arkadaşım Uğur Kılıçarslan her seferinde "ne kadar da mütevazı ya" demekten kendini alamıyordu. Diğer gençler, okuldan arkadaşlarım da her fırsatta hocaya çok hayran kaldıklarını söylüyorlardı. O tarihte başbakan olan Mesut Yılmaz, cumhurbaşkanı olan merhum Süleyman Demirel de oteldeki şuraya katılmıştı. Hoca birkaç defa Çiller'den bahsetmişti. Cümlelerinin arasında "Tansu'ya da söyledim" deyince Çiller'den bahsettiğini anlıyorduk.

Devamı...