SABAH OKUYOR MUSUNUZ?

SABAH OKUYOR MUSUNUZ?

OZEROZGUR
OZEROZGUR
Mar 30, 2016, 12:53 PM |
0

 

"-Bugün Fetoş için ne yaptın?

-1 tane Sabah aldım."

Siz Sabah okuyor musunuz? Hani şu sloganı "Türkiye'nin en iyi gazetesi" olan var  ya.

Bu Sabah'ın galiba pek kendinden haberi yok. Baksanıza, aşağıdaki görseldeki haber internet sitesinde yayında şu anda.

Özetle, 3 Ekim 2015, saat 10.20'de düşmüş. Başlık "Yarbay Ali Tatar'ın ablası isyan etti!". Alt başlık ise "Fetö'nün iftiraları nedeniyle intihar etmişti Beraatini göremedi". Haberde sırasıyla Zaman sitesinden bir ekran görüntüsü, Dz.Yb. Ali Tatar'ın intihar mektubu, sonra tekrar Zaman sitesinden bir ekran görüntüsü var.

Tam bir trajikomedi! Aslında "Sabah okuyor musunuz?" değil "Mideniz kaldırıyor mu?" diye sormak lazım. Sebebi ise şu: 1967 yılında Ankara'da doğan Dz.Yb. Ali Tatar Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığında, Okullar Eğitim Yönetim Şube başkanlığı yapmaktaydı. 5 Aralık 2009 tarihinde "Fetö/PDY"nin iftiraları sayesinde tutuklanmıştı. 16 Aralık 2014 tarihinde serbest bırakılmıştı. Ancak savcı Süleyman Pehlivan’ın itirazı üzerine hakkında tekrar tutuklama kararı çıkarılmıştı. Tutuklanması öncesinde, bazı basın yayın kuruluşları ile çeşitli internet sitelerinin hakkında yapmış oldukları karalayıcı ve yıpratıcı yayınlara, yalan bombardımanına maruz kalan Dz.Yb. Ali Tatar yeniden tutuklanma kararını kabullenememiş ve 19 Aralık 2009 tarihinde yaşamına son vermişti[1].

Tam bu noktada 21 Aralık 2009 tarihli Sabah'a dikkat etmek gerekiyor. İşte o tarihteki bir Sabah köşe yazısı:

Engin Ardıç Efendi'nin yazısı…

Dz.Yb. Ali Tatar'ın intihar etmesinden bir gün sonra, henüz toprağa bile verilmeden[2] yazılanlara bakar mısınız? İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış Ardıç Efendi " Ayılanlar bayılanlar, merdivenden kayanlar, yurt içinde ya da yurt dışında kalbi sıkışanlar, mermiye kafa atanlar…" cümlesindeki ifadeler ile sizce ne kastediyor olabilir?

Vatandaşın aklına şu soruların gelmesi normal değil mi?

1) Çalışanları 21 Aralık 2009 tarihinde Sabah'ı okumadı mı?

2) Engin Ardıç 3 Ekim 2015 tarihli Sabah'ın söz konusu haberine cevap verdi mi?

3) Sabah Dz.Yb. Ali Tatar'ın beraati konulu haberde kullandığı görsellere neden kendi arşivinden de örnek vermiyor?

4) Bu Sabah mı paralelle mücadele edip bizi kurtaracak?

5) "CHP yada MHP iktidarında paralelle mücadele sekteye uğrar, paralelle mücadele için Akparti iktidarı devam etmeli" diyenler acaba CHP ve MHP'ye yakın gazetelerin "Dz.Yb. Ali Tatar mermiye kafa attı" diye yazdığını gördü de bizim mi haberimiz yok?

ESKİ TÜRKİYE

Yandaşlar: "Üzmez olayı ergenekoncuların tezgahıdır."

YENİ TÜRKİYE

Yandaşlar: "Ensar olayı paralelcilerin tezgahıdır" (Maçta futbolcuya kırmızı kart gösteren hakemden alkollü sürücüyü durduran polise kadar herkese önceden ergenekoncu yaftası vuruluyordu artık paralel yaftası vuruluyor).

EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞALIM

Hiç kendimizi kandırmaya gerek yok, gelin eğri oturup doğru konuşalım. Öncelikle dikkat edin şu konuda hepimiz mutabıkız: Başkanlık sistemi tartışılmıyor Sayın Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı değil de başkan olmasına lüzum olup olmadığı tartışılıyor. Ve can alıcı nokta: Bunun yüce dinimizin bir emri olup olmadığı tartışılıyor, hatta ilahiyatçıları canlı yayınlarda izledik. Yoksa eminim başkanlığı tartışan yok. Zaten "başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucu ya da ABD emperyalizminin bize bir tavsiyesi"dir.

OYUNA GELMEYİN

Hırsız, rüşvetçi ve tecavüzcülerin hangisine destek vereceğini şaşıranlara sesleniyorum. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizin de evlatlarınızı pekala sokabilir. Evet sizin evlatlarınızı da sokmaması için hiçbir sebep yok. "Destek ver yoksa CHP gelir" diye korkutmak suretiyle bizden dahi rüşvetçiye, tecavüzcüye destek isteme cesaretini nereden buluyorsunuz? Aymazlıklarınıza bizi de ortak etmeyi artık aklınızdan geçirmeyin. Hala aymazlık içinde olmanız adeta mayın tarlasında dans etmek gibidir. Bunun adı adeta hırsızcıya, rüşvetçiye ve tacizciye teslim olmaktır.

RABİA'YI ESKİ TÜRKİYE YAPTI BUNLAR

İslam İşbirliği Teşkilatının dönem başkanlığını Türkiye'ye teslim etmek için Mısır'ın Dışişleri Bakanının görevlendirildiği açıklandı. Sözcü Kalın, davetiye için "Mısır Dışişleri bakanlığı düzeyinde katılacak. Bizde memnuniyetle karşıladık." dedi.

KİMSE SABRIMIZI TEST ETMESİN

Davutoğlu, Reza hakkında “İnsanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burada paralel yapının öncülüğünde kirli bir siyasi operasyon, kirli bir algı mühendisliği yürütülmek isteniyor." demiş.

Bunu yazdıktan sonra haberleri karıştırdığımı fark ettim. Davutoğlu bu sözleri M.B. yani tecavüz zanlısı hakkında söylemiş.

AMA

·         Davutoğlu: Pensilvanya'ya gittim ama son bir uyarı yapmaya gittim.

·         Ensarioğlu: Taziyeye gittim ama o zaman terör örgütü değildi.

·         Clinton: Esrar içtim ama içime çekmedim.

İKİ HARFİ YAN YANA GÖRSENİZ OKUYUN

"Eğitim seviyesi yükseldikçe bize oy verme oranı düşüyor." (Taner Yıldız, Başbakanlık Danışmanı)

"Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor." (Prof. Dr. Bülent Arı, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı, yani eski rektör yardımcısı)

"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." (Hz. Ali)

"Okuyun. Çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor." (Ali Şeriati, Sosyolog)

PARALEL MARALEL

Osmanlı torunlarının işi zor:

·         Ak-trol: "Öğretmen paralel"

·         Yandaş: "Haberi yapan muhabir paralel."

·         Havuz: "Olayın savcısı Kimse Yok Mu plaketi alan bir paralel." (başka savcıdan bahsediyor da olabilir)

·         Ensar Vakfı savunucusu: "Öğretmeni vakfa paralel sızdırdı"

·         Tecavüz sanığı öğretmen: "Paralel bana kumpas kurdu"

DİNGİL

Akit'in köşe yazarı Ahmet Anapalı'nın yazısından:

"18 Mart Deniz Zaferi’nde Yarbay Mustafa Kemal Bey’in hiçbir etkisi yoktu."

YALAKALIK PATLADI

Ortadoğu yazarı Orhan Karataş "MHP 40 milletvekili kaybetmiş ama ülkeyi felaketten kurtarmıştır" demiş. Bu adamın mantığı ile HDP'ye 550 milletvekili verirseniz Türkiye süper güç olur herhalde.

Ne diyelim? Yalaka inek kasabının bıçağını yalarmış.

PKK'DAN PARA ALIYOR

PKK gazetesi Özgür Gündem Başkent'in göbeğinde basılmaya devam ediyor. Terör propagandası ile devlete, meydan okuyan sayfalar Akit'in Başkent'in göbeğindeki matbaasında basılmaya devam ediyor. Terör örgütünün gazetesi Özgür Gündem'i maalesef Akit'in patronu Mustafa Karahasanoğlu basıyor. Biliyorsunuz Özgür Gündem, Ankara Pursaklar'da bulunan Akit matbaasında basılıyor. Bunun en basit kanıtı Özgür Gündem ile Akit'in künyeleri. Her ikisinde de baskı yeri aynı adres. Akit, bu hizmetinin karşılığı olarak Özgür Gündem yani PKK'dan para alıyor. Akit gazetesinin bir taraftan PKK ve paralel karşıtı haberler yapıp, el altından ise Özgür Gündem ve Taraf’la kirli bir ticari ilişki içinde.

 [1] Ali Tatar kişisel internet sitesi.

[2] Dz.Yb. Ali Tatar 21 Aralık 2009'da Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi. Törene Oramiral Eşref Uğur Yiğit de katıldı. Enteresandır, Tatar Oramiral Eşref Uğur Yiğit'e suikast planlamakla suçlanıyordu.