YENİ SIZMALARA DİKKAT EDİLMELİ

YENİ SIZMALARA DİKKAT EDİLMELİ

OZEROZGUR
OZEROZGUR
Jul 26, 2016, 9:24 AM |
0

Kamu kurumlarına sızmış Fetullahçılar konusunda yeni önlemler alınıyor. Çok önemli bir gelişme. Bu konuda mutlaka iki çift laf etmeli.

Çok sayıda Fetullahçı görevden uzaklaştırıldı. Kamu hizmetlerinin aksamaması için Devlet Personel Başkanlığı bir dizi duyuru yayınladı. Buna göre önümüzdeki günlerde personel alımları hızlanacak.

Yeni sızmaların önüne geçmek için, öncelikle basın artık bazı "eski Fetullahçı"ları parlatmayı bırakmalı. Bu kişileri herkes biliyor, bir zamanlar cemaatin en çok öne çıkan birkaç televizyoncu, gazeteci ve iş adamından olan bu kişiler hala Türkiye'de en iyi köşeleri tutmuş durumdalar.

Adam gelmiş 60-65 yaşına, daha yeni görmüş gerçekleri. Sanırsınız ailesinin zoruyla yarım dönem dershaneye yazılmış ergen.

Bu kişilerin umumi efkarı etkilemelerine, kendilerine göre kanaat oluşturmalarına izin verilmemeli. Siyasetçiler de artık belli bir partiye yakın uzak ayrımı yapmadan Fetullahçıya Fetullahçı demekten çekinmemeli.

Bu zorlu süreçte Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkeleri ile kavgalı diğer unsurların sızması da engellenmeli. Birçok cemaat ve PKK ağlarını Devletin üzerine sarmış durumdalar. Zaman zaman da kendi aralarında rekabet halindeler.

PKK'nın hangi devlet kurumlarında kadrolaştığı, hangi üniversitede, okulda ve hastanede PKK üyesi ve işbirlikçisi olduğunu bilenler, bu konuda araştırma yapmış olanlar bulgularını açık açık söylemeliler. Çünkü gerek PKK'nın gerekse cemaatlerin işbirlikçisi olan bu kişiler hem Devletin ekmeğini yemekte, hem 657 Sayılı Yasa'nın 6. maddesinde belirtilen yemine sadakatsizlik etmekte, hem de illegal örgütlere hizmet etmektedirler.

O HDP üyeleri mesela, çoğu toprak ağalarından oluşan PKK'ya bağlı "sivil" görünümlü unsurlardan başka bir şey değildir. Eğer halkımız uyanmazsa, Bunlar mahalli idareleri yönetmeye devam etmesine izin verilirse daha çok kaynak, taşıt aracı, gıda malzemesi ve giyim eşyası örgüt tarafından kullanılacaktır.

Devamı için link ...