Another head-cracking problem

Another head-cracking problem

Darshan_Haragi_L
Darshan_Haragi_L
Oct 7, 2012, 8:27 AM |
1

Friends, another Maths problem which I came across.

"Two oranges, three bananas and four apples cost $15. Three oranges, two bananas and one apple cost $10. I bought 3 oranges, 3 bananas and 3 apples. How much did I pay?"