اتاق پرو

اتاق پرو

ali__master
ali__master
Aug 23, 2013, 3:27 PM |
12

((این مطلب از قسمت حوادث روزنامه صبح خراسان برگرفته شده است))

اتاق پرو!

 

نزديک غروب بود که با خواهرم و شوهرش براي خريد به بازار رفتيم و وارد يکي از فروشگاه هاي پوشاک مشهد شديم. من پس از بازديد چند نوع لباس، يک دست از آن را همراه خود به داخل اتاق پرو بردم تا به خواهرم بدهم، اما شماره اين لباس برايش کوچک بود و آن را به خواهر شوهرم دادم تا شماره بزرگ تري را برايش بياورد.

لحظه اي که در اتاق پرو را باز کردم تا لباس را به مينا تحويل بدهم ناگهان متوجه وسيله کوچکي شدم که در قسمت بالاي در اتاقک نصب شده بود.

زن جوان افزود: بدون هيچ سر و صدايي محل را به طور دقيق زيرنظر گرفتم و با کمي دقت به شک افتادم که اين وسيله بايد يک دوربين کوچک باشد.

 در اين لحظه خواهر شوهرم يک دست لباس را برداشته بود و مي خواست به داخل اتاق پرو برود که با اشاره به او فهماندم هر چه سريع تر بايد مغازه را ترک کنيم. ما با رفتاري بسيار عادي از فروشنده عذرخواهي کرديم و بيرون آمديم.

خيلي ناراحت بودم و موضوع را به شوهرم اطلاع دادم. او نيز با فوريت هاي پليسي ۱۱۰ تماس گرفت و پليس را در جريان قرار داد.

نمي دانم چه طور افرادي راضي مي شوند دست به چنين کار کثيفي بزنند و اين هشداري است براي همه افراد و به ويژه خانم ها تا در هر شرايطي احتياط لازم را داشته باشند.براي پي گيري اين ماجرا به سراغ رئيس اداره نظارت بر اماکن عمومي پليس خراسان رضوي رفتيم. سرهنگ پاسدار مصطفي احمدي  اظهار داشت: با گزارش موضوع به فوريت هاي پليسي ۱۱۰، تيم هاي کنترل و عمليات پليس نظارت بر اماکن عمومي، به محل موردنظر اعزام شدند و با هماهنگي مقام قضايي، فروشگاه پوشاک را مورد بازرسي قرار دادند.پليس در اين عمليات، فروشنده جوان را دستگير کرد و در بازرسي دقيق محل، يک دستگاه دوربين تصويربرداري که مشرف به اتاق پرو بود کشف شد.وي افزود: فروشگاه مذکور پلمب و دوربين تصويربرداري به پليس امنيت عمومي خراسان رضوي انتقال يافت که خوشبختانه با بررسي دوربين که شواهد امر نشان مي داد به تازگي در محل نصب شده مشخص شد هيچ گونه تصويري در حافظه آن ضبط نشده است.سرهنگ احمدي با اشاره به اين مطلب که اقدامات قانوني لازم پرونده به عمل آمده است از شهروندان خواست هوشياري و احتياط هاي لازم در هنگام مراجعه به اتاق هاي پرو داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفي، مراتب را به شماره تلفن هاي ۲۱۸۳۸۸۷ و ۲۱۸۳۶۱۷ گزارش دهند.وي در پايان از اجراي طرح ويژه کنترل اتاق هاي پرو در مشهد طي روزهاي آينده خبر داد.

تشخیص آینه دو طرفه در اتاق های پرو


این روزها مساله امنیت و پخش عکس و فیلم های خصوصی داغ است و جدای اینکه با پیشرفت های خوبی که در زمینه ساخت دوربین های مخفی که تشخیص آنها هم چندان آسان نیست میسر شده، زمان خوبی هست که این مطلب را نیز بخوانید:

بحث آینه های دو طرفه، بله افرادی به این روش از شما در حالیکه در هتل یا اتاق پرو یا در حمام یا دستشویی هستید فیلم یا عکس تهیه کرده و به معرض دید عموم می گذارند. پس حتما قبل از اینکه از محل های دارای آینه استفاده کنید از یکطرفه بودن آن مطمئن شوید!

اما چطور؟

قبل از هرکاری از تست انگشت استفاده کنید:

انگشت خود را روی آینه قرار داده. اگر بین انگشت شما و تصویر آن یک فاصله ای باشد، این آینه واقعی است. اگر انگشت شما به تصویرش چسبیده باشد، این آینه دو طرفه است و فردی دارد شما را مشاهده می کند.
دلیل : چون در آینه واقعی لایه جیوه در پشت شیشه است ولی در آینه های دو طرفه لایه جیوه در روی سطح شیشه است. از همه شما دوستان خوبم انتظار دارم این موضوع را برای آشنایان خود مطرح کنید و نگذارید عده ای سودجو و فرصت طلب، آبروی فرد یا خانواده ای را مورد سوء استفاده قرار دهند