مجسمه های جدید تهران در راه اند ...!

javadnejati9821
javadnejati9821
Dec 12, 2011, 11:55 AM |
0

مجسمه های جدید تهران در راهاند ...!


سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران با حضور دانشجویان هنرهای تجسمی و مجسمه سازان نقاط مختلف جهان دیروز در محوطه برج میلاد تهران برگزار شد. دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران گفت: نمادی با عنوان انقلاب به زودی در میدان انقلاب نصب می شود و نصب مجمسه‌های سنگی در میادین پایتخت در دستور کار این سمپوزیوم قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی موسوی روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران در برج میلاد برگزار شد، در خصوص برگزاری این سمپوزیوم با اشاره به اینکه حدود نه ماه پیش جلسات شورای سیاست گزاری این سمپوزیوم راه اندازی شد و ماحصل آن تدوین ضوابط و شرایط برگزاری سمپوزیوم بود، اظهار کرد: هنرمندان این سمپوزیوم نیز در فراخوانی که اوایل تابستان اعلام و مهلت ثبت نام آن تا 15 مرداد ماه بود، به دو بخش دانشجویی و بخش اصلی دعوت شدند.

وی ادامه داد: 250 هنرمند از این فراخوان استقبال کردند که نهایتا 12 هنرمند ایرانی به بخش اصلی و 10 دانشجو در قسمت دانشجویی سمپوزیوم راه یافتند و علاوه بر آن یک نفر هنرمند ایرانی به دلیل وجود سابقه و پیش کسوت بودن به عنوان هنرمند مدعو در این سمپوزیوم حضور یافته است که این هنرمند، ناصر هوشمند وزیری است.

دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران اضافه کرد: پنج هنرمند خارجی نیز از کشورهای ژاپن، سوریه، گرجستان، سوئد و ترکیه در این سمپوزیوم شرکت کردند و به طور کلی 28 هنرمند در این سمپوزیوم حضور یافته و تا 10 آذر ماه 28 اثر ایجاد می شود که در نظر داریم این آثار را در پارک های سطح شهر با توجه به تطابق آنها با موضوعات شهری نصب کنیم.