چند مطلب جالب

javadnejati9821
javadnejati9821
Dec 19, 2011, 10:58 AM |
0

 

شیرین کاری های یک افسر پلیس

 


تونی لپور معروف به پلیس رقاص، یک پلیس 64 ساله ی بازنشسته است که در خیابانهای نیویورک علاوه بر کمک داوطلبانه به ماموران در ترافیک به اجرای انواع مختلف رقص می‌پردازد. همانطور که در تصاویر زیر می بینید تونی لپور(Tony Lepor) در حال اجرای حرکات موزون در حین راه اندازی ترافیک شهری در نیویورک است. لپور این کار را برای ۲۰ سال است که همواره انجام میدهد. او ایده این کار را در سال ۱۹۵۰ پس از مشاهده فیلمی‌به نام کاندیدای دوربین(Candid Camera) گرفت. پس از آن وی با این طرز فکر که مردم به طور روزانه دغدغه دارند و نیازی به دغدغه‌های جدیدی از جانب پلیس ندارند، به مدت ۲۰ سال بی وقفه با لبخند و رقص، به پیشواز متخلفین میرود.موتورسیکلتی که نامرئی است


موتورسیکلت نامرئی که توسط Joey Ruite طراحی شده با بدنه ی آینه ای که با محیط زیست می آمیزد مجهز شده است. اما آیا سوار شدن بر روی این موتور راحت است ؟ گمان نمی کنم!

کشف ذراتی که سریع‌تر از نور حرکت می‌کند


به نقل از رادیو فردا : بتازگی گروهی بین المللی از دانشمندان گزارش داده اند که ذرّاتی کوچکتر از اتم بنام "نوترینو" میتوانند سریعتر از نور حرکت کنند. بگفته مرکز اروپایی پژوهشهای هسته‌ای (سرن CERN) پرتوی از نوترینو که از شتاب دهنده‌ای در نزدیکی ژنو در مرز فرانسه و سویس به آزمایشگاهی در فاصلۀ 730 کیلومتری در ایتالیا فرستاده شد، شصت نانوثانیه سریعتر از سرعت نور سفر کرده است. یک نانوثانیه برابر با یک میلیاردم ثانیه است. پیش از این و بنابر نظریه آلبرت انیشتین گفته شده بود که هیچ ذره ای نمی تواند سریع تر از نور حرکت کند که در صورت تأئید این کشف، یکی از اصول بنیادی نظریۀ آلبرت اینشتین واژگون خواهد شد.

برخورد یک ماشین با سرعت ۱۹۳ کیلومتر به دیوار


به نقل از ایسنا : یک شرکت کنترل ایمنی خودرو در بروکسل در سریعترین آزمایش تصادف خودرو، یک فورد فوکوس را با سرعت بیش از ۱۹۳ کیلومتر در ساعت به یک دیوار بتنی کوبید. کارشناسان برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپایی (EuroNCAP) معمولا برای اعطای رتبه ایمنی به خودروها از سرعت تصادم ۶۴ کیلومتر در ساعت استفاده می‌کنند؛ اما برنامه تلویزیونی Fifth Gear(دنده پنجم) برای مشاهده اتفاقات حاصل از برخورد مستقیم در سرعتهای سه ‌برابر که بیشتر خودروهای عادی از این قابلیت برخوردارند، درخواست این آزمایش را داده بود.

مهندسان در این عملیات پیچیده از یک دستگیره چرخ جرثقیل برای پرتاب این خودروی فورد با ۱۶ برابر قدرت کشش بالاتر از خودروی بوگاتی ویرون به سوی دیوار استفاده کردند. فورد فوکوس پس از برخورد با دیوار در میان هراس و شوک شاهدان، کاملا معدوم شد. سرعت این خودرو در زمان برخورد در تنها ۶۰ میلی ثانیه از ۱۹۳ کیلومتر در ساعت به صفر رسیده، درحالی که مانکن‌های چوبی موجود در آن با نیروی تا ۴۰۰ گرم روبرو شده بودند.این مهندسان به دلیل آگاهی از آثار تخریبی مورد انتظار از عروسکهای آزمایش تصادف ارزان استفاده بودند. به گفته آنها در صورت حضور انسان در این تصادف، مرگ وی حتمی بود. الی پیرسون از موسسه خبره امنیت جاده بریک از این برنامه برای نمایش خطرات احتمالی رانندگی با سرعت بالا، تمجید کرد. وی اظهار کرد: خودروهای مدرن از قابلیت رسیدن به حداکثر سرعت در کمتر از چند ثانیه برخوردار بوده و درک خطرات رانندگی با سرعت بالا توسط مردم بسیار اهمیت دارد.
ركورد گینس در طولانی ترین بوسه !


زن و شوهر تایلندی اکاچای و لاکسانا تیرانارات ( Ekkachai & Laksana Tiranarat ) پس از نگه داشتن لب های خود بمدت ۴۶ ساعت و ۲۴ دقیقه برای جشن روز والنتاین در مسابقه طولانی ترین بوسه در شهر پاتایا ( PATTAY ) توانستند رکورد پیشین طولانی ترین بوسه جهان را بشکنند. به این زن و شوهر تایلندی یک انگشتر با نگین الماس به ارزش ۱۰۱۶ یورو و یک جایزه نقدی ۲۰۳۲ یورویی داده شد. بنابر قوانین گینس آنها می توانستند نوشیدنی بنوشند ولی نباید از آغوش هم بیرون می آمدند و همچنین آنها نمی توانستند بنشینند یا بخوابند.
وصیت نامه ای ماندگار !

همیشه دست بالای دست بسیار است حتی برای ربودن روزی ...
پاگنده ترین انسان دنیا


نگاه به پاهای بزرگش نکنید. کارل گریفیث فقط 19 سال دارد که با این پاهای منحصربفرد برنده ی جایزه بزرگترین پا در بریتانیا شناخته شده است. سایز کفش این جوان 63 است ... !!!

تونل سبز عشق


در فصل تابستان، زمانی که درختان جنگل در سرسبزی کامل هستند این ریل های راه آهن، قطار را به این تونل که "تونل سبز عشق" نام دارد هدایت می کند. این تونل در منطقه ای در اوکراین واقع است.
آهوی رمیده ای که یادگار صیاد را همیشه با خود دارد !
شاید تا دم مرگ ...