خوش و بش صمیمی محمود عباس با نتانیاهو در پاریس

mamed1991
mamed1991
Dec 3, 2015, 7:16 PM |
0

 

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان کنفرانس آب و هوا در پاریس خوش و بش صمیمی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشت.

رئیس تشکیلات خودگران فلسطین علاوه بر این در کمال بی‌توجهی به فضای انتفاضه قدس در اراضی اشغالی فلسطین در عکس یادگاری مقامات شرکت کننده در این کنفرانس در کنار نتانیاهو قرار گرفته بود که این مساله با انتقادات گسترده گروه‌های فلسطینی مواجه شد.

در همین حال نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که در جریان کنفرانس آب و هوا که در پاریس برگزار شد، دیدارهای مخفیانه با برخی مقامات عربی داشته است.
نتانیاهو مدعی شد که سران و مقامات کشورهای عربی به من نزدیک شدند و در مقابل دیدگان تمامی جهانیان با من دست دادند. من تنها درباره طرف‌هایی که با آن‌ها رابطه داریم، صحبت نمی‌کنم، بلکه حتی طرف‌هایی نیز که با ما رابطه ندارند با من دست داده و دیدار کردند.

وی درباره دست دادن با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز اظهار داشت که این اقدامی در چارچوب تشریفات رسمی بود و نشانگر تغییر در روابط رژیم صهیونیستی با تشکیلات رام الله نیست.

نخست وزیر رژیم اشغالگر در عین حال اعلام کرد که خواهان فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین نیست و رژیم اشغالگر قدس سعی در ممانعت از وقوع چنین سناریویی را دارد؛ چرا که تشکیلات خودگردان نقش مهمی در زمینه تامین امنیت رژیم صهیونیستی ایفا می‌کند.

این اظهارات نتانیاهو در حالی ایراد شد که کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی در سایه کاهش محبوبیت محمود عباس و تداوم انتفاضه قدس و احتمال گسترش دامنه آن، هفته گذشته سناریوی فروپاشی تشکیلات خودگردان و گزینه‌های جایگزین در صورت وقوع چنین حادثه‌ای را بررسی کرد.