Anonymous_Dragon

Her yerde hazır bulunan, her şeyi bilen, her şeye gücü yeten, her şeyi bilen bir Tanrı'nın varlığını tamamen reddediyorum. Kibirli, gururlu veya kibirli olduğum için ateist değilim; ne yarı tanrıyım, ne de peygamberim; Hayır, ben de Tanrı değilim.

Bir amaç uğruna hayatımı feda edeceğim. Daha ne teselli olabilir! Hindu'ya inanan bir tanrı, bir kral olarak yeniden doğmayı bekleyebilir; Bir Müslüman ya da Hristiyan, çektiği acıların ve fedakarlıkların karşılığı olarak cennette yaşamayı umduğu lüksleri hayal edebilir.

Hangi umudu beslemeliyim? Boynuma ip gerildiğinde ve kirişler ayaklarımın altından hareket ettiğinde bunun son olacağını biliyorum. Burada ya da ahirette herhangi bir ödül almak için bencil bir güdü olmadan, oldukça çıkarsız bir şekilde hayatımı özgürlük davasına adadım.

Atalarımız, bir tür yüce varlığa olan inancı geliştirdiler, bu nedenle, bu inancın geçerliliğini sorgulamaya cesaret eden veya Tanrı'nın varlığını inkar eden birine Kafir veya dönek denir. Argümanları, çürütülemeyecek kadar güçlü olsa da, ruhu, her şeye kadir olanın gazabıyla başına gelebilecek talihsizlik tehditlerine boyun eğmeyecek kadar güçlüyse, kibirli olarak kınanacaktır. .

Kibir yüzünden ateist olmadım. Allah'a olan inancım tüm şartları çok sertleştirdi ve bu durum daha da kötüleşebilir. Biraz mistik olmak, koşullara şiirsel bir dönüş verebilir. Ama amacıma ulaşmak için afyona ihtiyacım yok.

Ben gerçekçi bir adamım. İçimdeki bu eğilimi mantıklı bir şekilde yardım ederek yenmek istiyorum. Bu tür girişimlerde her zaman başarılı olamıyorum. Ama çabalamak ve çabalamak insanın görevidir. Başarı şansa ve koşullara bağlıdır.

İlerlemeyi savunan herkesin eski inançların her ilkesini eleştirmesi gereklidir. Madde madde eski inancın etkisine meydan okumak zorundadır. Tüm detayları analiz etmeli ve anlamalıdır. Eğer kişi titiz bir akıl yürütmeden sonra herhangi bir felsefe teorisine inanmaya yönlendirilirse, o zaman inancı takdir edilir. Akıl yürütmesi belki hatalı ve hatta yanıltıcı olabilir. Ama düzeltilme şansı var çünkü akıl, yaşamının yol gösterici ilkesidir. Ama inanç, kör inancın felaket olduğunu söylemeliyim. İnsanı anlama gücünden yoksun bırakır ve onu gerici yapar. Gerçekçi olduğunu iddia eden herhangi biri, eski inançların gerçekliğine meydan okumak zorundadır. İnanç aklın saldırısına dayanamazsa çöker.

İngiliz yönetimi, Tanrı istediği için değil, buna karşı koyacak irade ve cesaretimiz olmadığı için burada. Bizi Allah'ın izniyle esaret altında tuttuklarından değil, silah ve mermi, polis ve milis gücüyle ve her şeyden önce ilgisizliğimiz yüzünden...

Bir arkadaşım dua etmemi istedi. Ateizmi öğrendiğimde, "Son günlerin geldiğinde inanmaya başlayacaksın" dedi. "Hayır, efendim. Asla olmayacak" dedim. Bunu bir alçaltma ve moral bozma eylemi olarak görüyorum. Böyle küçük bencil sebepler için asla dua etmeyeceğim.

                                                                            - şehit Bhagat Singh

ক্লাব
B1ZHUB Printing Press
B1ZHUB Printing Press ৯৩ জন সদস্য
The House of the Rising Intelligence
The House of the Rising Intelligence ৩৭ জন সদস্য
The Ideas Room
The Ideas Room ৯৪৪ জন সদস্য
Open Discussion
Open Discussion ৮৫৮ জন সদস্য
Anonymous Dragon's Castle
Anonymous Dragon's Castle ২৬৯ জন সদস্য