Super Admins


Korca-City

 • Albania 
 • Formed: May 6, 2011
 • HELLO !

Join Chess.com for free to post here! Already a member? Then login now!
 • ne ndeshjen me Mets bera nje gafe te madhe,kerkova nrim figurash,ai e hengri figuren time dhe une u harova,nuk e haja por bera dicka tjeter,fitorja e ibardhit ne kete ndeshjeeshte shume e cmuar,mundohuni ne kete matc te mos leshoni pe sepse edhe todo2010 ne nje loje ka tore mangut

  by thomaq1964 11 days ago

 • E vetmja lidhje me shahun eshte celulari dhe interneti. Eshte exciting pasi te lidh me boten nga vjen dhe gjuhen qe flet. Me anglezet te lidh vetem puna.

  by vasilispolena 11 days ago

 • Anglezet or mik dhe kur luajne kane i (pint) te madhe para e jane xurxull.

  by Avni123 13 days ago

 • mire bere Vasillaqi,po ja na thuaj andej nga Londra luani shah apo nuk behet muhabet fare,si tha teta Sofka ne Zonja nga qyteti,marin ndonje cike nga jeta keta Anglezet apo jo

  by thomaq1964 14 days ago

 • Pershendetje ! Ne dhjetor fillon WCL 2017. Sic e dini ne kaluam direkt ne divizionin e 3-te duke zene vendin e pare ne grup ne div. e 4. Mendoj te vazhdojme me tej dhe konfirmova pjesemarrjen e grupit ne organizatoret e ketij aktiviteti. Ne nentor shpallet schedule me grupet pjesemarrese. Ju uroj suksese te gjitheve !

  by vasilispolena 14 days ago

 • Sa bukur Thomaq. Tani e kuptoj sekretin e fuqis e ketji grupi e pse me pelqen aq shume!

  by ibardhi 2 weeks ago

 • ashtu eshte ibardhi,eshte nje pare mete rinj dhe te reja qe mbajne peshenet e ketij ekipi,duke filluar nga femijet e mi nastja-thebest dhe todo2010 dhe me junior-13,image40,superstar3,strong2015 qe te gjithe jane reth 20vjecare dhe luajne ne kampionate nderkombetare,me behet qefi qe kjo pare eshte zmadhuar me shahistet ibardhi,Proud-Eagle,SataStimul1 etj,ne keto rezultate qe aritem sivjet kane ndihmuar dh miqte e mi PAIANIA qejemi shke te nje ekipi ketu ne Athine dhe mikja ime nga Slovenia AidaH

  by thomaq1964 2 weeks ago

 • Fitore e bukur per Proud Eagle ndaj Yekaterinburg. Ende nje pik per fitoren e ndeshjes, ende nje pik per divisionin 2 ECL. Sa me pelqen kjo skuader!

  by ibardhi 2 weeks ago

 • bravo Mihali per fitoren e pare me DACII,E SHIKOJ QE QENKE BERE I TMERSHEM me kundershtaret tend ha ha

  by thomaq1964 2 weeks ago

 • Eu v-am provocat de pe grupul ,,DACII'' , dar daca doriti si sunt doritori de rezultate frumoase va invit sa participati alaturi de daci [ un neam tot atat de stravechi in peninsula BALCANICA ca si dvs] si sa va alaturati [ cei care doresc bineinteles- benevol] echipei noastre DACII , va multumesc si va astept cu drag in echipa DACII! [ DACI+ ILLYRII]

  by Geticus 3 weeks ago