Čvrtletník: Co se dělo od října do prosince za šachovnicí

Kamilotka
|
10

Po čtvrt roce tu opět máme šachové shrnutí za období říjen-prosinec 2020. Podíváme se na zápasy v Team of the Czech Republic, rozebereme spolu pár partií a koukneme na český i světový šach. Přeji pěkné počtení!wink.png

rapid: 60:12 pro nás

Bosna a Hercegovina vs. CZ Team - Vyhráli jsme, umístili se ve světové lize na 9. místě a postoupili do první divize!!!

KORESPONDENČNÍ ŠACH

ČESKÁ REPUBLIKA

Na MČR žen ve Znojmu zvítězila Nela Pýchová, druhé místo obsadila Michaela Svobodová a třetí byla Kristýna Novosadová.

Vánoční turnaj, který se odehrál na platformě Chess.com, vyhrál Vojtěch Plát před Viktorem Gažíkem Jobavou Baadurem. Nejlepší ženou se stala Eliška Richterová.

David Navara obsadil čtvrtou příčku na online Mistrovství Evropy. První místo bral Jones Gawain.

Vašku Fiňkovi se povedlo vybojovat stříbrnou medaili na online Mistrovství světa v kategorii chlapců do 10 let!

Petr Špreňar skončil na prvním místě v turnaji TopŠach Trophy. Zde se můžete kouknout i na videa z tohoto online turnaje a odebírat kanál TopŠach: https://www.youtube.com/channel/UC4OXqFFZbx7BJj4-x-TqmCg

Uskutečnila se simultánka s Robertem Cvekem. Marek Goban si připsal cenné vítezství.

SVĚT

Turnaj Sunway Sitges se stal kořistí Ivana Cheparinova, na druhé pozici se ocitl Jules Moussard a na třetí příčku se vyšvihl Jaime Santos Latasa. Vojtěch Plát se umístil na 14. místě.

Turnaj Norway Chess 2020 vyhrál Magnus Carlsen před Alirezou Firouzjou a Levonem Aronianem. Fabiano Caruana uhrál o půl bodu méně než Aronian, tudíž si vysloužil bramboru.

Pokud budete mít zájem, přečtěte si články na: NŠS

TJ Spartak Vlašim

Chess.cz

Nezapomeňte od 15. 1. do 31. 1. 2021 proběhne TATA STEEL CHESS, kde si zahrají mimo jiné mistr světa Magnus Carlsen, světová dvojka Fabiano Caruana, sedmnáctiletý Alireza Firouzja nebo Ian Nepomniachtchi.

KNIHA "TAJNÁ PŘÍSADA"

Na Vánočním turnaji jsem vyhrála knihu od Davida Navary a Jána Markoše. Knížka nese název Tajná přísada. Zatím jsem si přehrála pouze pár partií, ale i z toho mála jsem poznala, že se jedná o velice poučnou a zajímavou knihu, jež nadchne jak začínajícího šachistu, tak i samotného velmistra. Komentáře k partiím jsou stručné a pochopitelné. Upřímně Tajnou přísadu doporučuji.

Omlouvám se, že byl článek tentokrát strohý, ovšem máme dobu koronavirovou a turnajů se moc nehraje. Doufám, že v příštím čtvrtletníku sepíši toho více.

Děkuji za přečtení a přeji všem lepší a šťastnější rok 2021!

Autorka článku: Kamča Steinová aka @Kamilotka