LCEL - začínáme v Rusku ...
Tuto sezónu LCEL nás budou provázet slavní i neslavní vědci z příslušných zemí - tentokrát Ivan Vladimírovič Mičurin (šlechtitel)

LCEL - začínáme v Rusku ...

ivoshm
ivoshm
|
0

Trochu nenápadně, ale zcela bezpečně se k nám dostala nová (druhá) sezóna Live Chess European League (LCEL) - tedy evropská soutěž národních týmů zde na chess.com.

První divize LCEL, ve které jsme minule skončili na skvělém 5. místě, se pro tuto sezónu rozšířila z osmi na deset týmů (Ukrajinu nahradil Kazachstán, sestoupil Ázerbajdžán, postoupili Dánsko, Galicie a Slovensko).

Hrát se bude stejným systémem - tedy každý s každým jedno utkání složené ze tří dílčích zápasů v různých tempech. Pro každé utkání jsou přitom v kalendáři vyhrazeny tři týdny, takže tato sezóna skončí před Vánoci.

A jak už se stalo málem tradicí - začínáme zase s obhájcem titulu, tedy

týmem Ruska

v neděli 5. července od 20:00

Rusko v minulé sezóně LCEL neztratilo ani jeden zápas, ale aktuálně není úplně v plné formě - například v LCWL poháru měli poměrně nízkou účast a skoro prohráli s Peru.

Jednou z důležitých změn v pravidlech nové sezóny LCEL je zvýšení minimálního počtu hráčů - pro první divizi je to 50 pro blitz a 30 pro bullet a rapid.

Takže přijďte v co největším počtu - nemáme co ztratit a skoro jistě si zahraje úplně každý, kdo dorazí.

A jak to bude v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich (ale budeme samozřejmě raději, když si dáte všechny).

Připomínám, že další podrobnější informace o evropské lize včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaném diskusním fóru 2. sezóna LCEL, kam můžete připojit i své komentáře.

More News

LCWL 960 CUP - sladká Francie

LCWL 960 CUP - sladká Francie

Týden bez mistráku vyplníme týmovou arénou

Týden bez mistráku vyplníme týmovou arénou