LCWL - výprava na Filipíny
Filipínské šachové figurky nad filipínskými Čokoládovými horami

LCWL - výprava na Filipíny

ivoshm
ivoshm
|
0

Minulý týden se hrálo velké utkání se Srbskem a byla to šachová bitva se vším všudy. Po utkání jsem dokonce u některých hráčů cítil zklamání, ale nemůžeme si přece myslet, že vyhrajeme všechno - koneckonců i v tom zmiňovaném Naganu Češi jeden zápas prohráli.

Naopak jsem viděl hned celou řadu pozitiv, které nám mohou pomoci do budoucna.

Překonali jsme si třeba týmový rekord v účasti - na blitzový zápas nás bylo připraveno (a hrálo) 114 šachistů.

Ve všech dílčích zápasech jsme výrazně překročili očekávání - i když jsme zápasy v rychlých tempech prohráli, tak rozdíl byl daleko menší než by to podle ratingu vycházelo (uhráli jsme třeba o 16 bodů více).

A navíc naše jasné vítězství v rapidu vycházelo z naprosto vyrovnaného stavu ratingu (CZE 1693, SRB 1702) ...

Nedílnou součásti utkání byl i přenos na YouTube s komentářem GM @martin_petr a pokud jste ho neviděli naživo, tak si ho určitě dejte ze záznamu.

Bylo to zábavné, bylo to poučné a hlavně - komentátor nevydržel a přidal se, takže jsme na soupisce měli "tajného" velmistra, který navíc živě komentoval vlastní partie.

Ale dost už o tom, co bylo ... tento týden nás čeká

chesspawn.png v neděli 28. března od 15:25 chesspawn.png

chesspawn.png utkání s týmem Filipín chesspawn.png

A bude to zase náročné, neboť utkání s tímto exotickým soupeřem má svá úskalí - hraje se v nezvykle brzkou dobu (což důsledek časových pásem, naštěstí částečně korigovaný letním časem), s dílčími kolizemi na některé jiné turnaje a hlavně Filipínci jako takoví jsou hodně nevypočitatelní.

Bilanci s Filipínami rovněž nemáme moc dobrou - hráli jsme s nimi v páté sezóně LCWL (jaro 2020) hned dvě utkání s tím, že všechny čtyři dílčí zápasy jsme prohráli.

V aktuální sezóně potom Filipínci porazili Francii, odehráli těsné utkání s Ruskem (všechny zápasy skončily jen o několik bodů), ale naposledy třeba jasně prohráli s Bosnou. Dokáží přitom postavit silný tým o 60-70 hráčích, takže s ohledem na výše uvedená omezení se nám bude hodit každý.

Přijďte proto prosím všichni, kdo můžete - jak ti, co jste již live mistráky hráli, tak i ti, kteří to chtějí zkusit. Soupeř bude pravděpodobně silný i početný a třeba zrovna Vaše účast bude tím, co převáží vítězství na naši stranu.

Tato soutěž je totiž určena pro hráče všech úrovní a naše skvělé výsledky zdaleka nedělají jen hráči na horních šachovnicích, ale také náš silný střed soupisky i bojovná sestava na jejím konci, kde často získáváme nejvíce bodů.

A jak konkrétně to bude v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich (ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny).

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - takže týmových soutěží se mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o probíhající sezóně Live Chess World League (LCWL) včetně aktuální pořadí najdete v průběžně upravovaném diskusním fóru LCWL 2021-S1, kam můžete připojit i své komentáře.

More News

MČR v online bleskovém šachu (13 kol 3+1) 17.4.2021

MČR v online bleskovém šachu (13 kol 3+1) 17.4.2021

Čtvrtletník: Co se dělo od ledna do března za šachovnicí

Čtvrtletník: Co se dělo od ledna do března za šachovnicí