MČR v online bleskovém šachu (13 kol 3+1) 17.4.2021

MČR v online bleskovém šachu (13 kol 3+1) 17.4.2021

Dale00007
Dale00007
|
2

MČR v online bleskovém šachu 2021

Velký šachový svátek tohoto roku se blíží. V sobotu 17. dubna se uskuteční druhý ročník mistrovství České republiky v online bleskovém šachu. Vloni do prvního ročníku turnaje na serveru www.chess.com zasáhlo 400 hráčů všech kategorií a také letos pořadatelé očekávají podobně hojnou účast včetně republikové špičky. ŠSČR a sponzoři turnaje rozdají ceny v hodnotě přes 60 000 Kč.

Po roce, kdy pandemie znemožňuje setkávání na sportovních kolbištích, jsou již šachisti na online turnaje plně adaptováni. Důkazem je i únorové spuštění online soutěží ŠSČR, které se těší čím dál větší oblibě. Nyní je na programu jeden z dosavadních vrcholů roku, MČR v online bleskovém šachu. To se stejně jako vloni uskuteční na internetové herně www.chess.com.

Turnaj startuje v sobotu 17. dubna v 18:00 a přihlašovat se je možné nejpozději do 15. dubna na emailové adrese mcronline@email.cz nebo telefonu +420 735 920 411. Podmínkou účasti na turnaji je kromě aktivního účtu na serveru www.chess.com platná registrace v ŠSČR, pořadatelé ale budou udělovat i výjimky v podobě divokých karet či sponzorských míst.

Startovní listinu, která vloni čítala 400 jmen, budeme průběžně aktualizovat. Kromě nejprestižnější mužské a ženské kategorie se o tituly a ceny poperou i žáci, junioři a senioři.

Hraje se švýcarským systémem na 13 kol a tempem 3 minuty + 1 sekunda za každý provedený tah. Stejně jako v loňském roce budou regulérnost online turnaje chránit přísná anti-cheatingová pravidla serveru www.chess.com. Oficiální výsledky turnaje tak budou známy až po kontrole provozovatele serveru.

Více informací naleznete v propozicích turnaje.

„I když bychom se samozřejmě všichni raději potkávali osobně, jsem velmi rád, že se nám daří organizovat dlouhodobé online soutěže a že se blíží další ročník mistrovství republiky v bleskovkách alespoň na virtuálních šachovnicích. Věřím, že účast bude podobně silná jako vloni a opět přilákáme i hráče z republikové špičky (odkaz na loňské výsledky je zde). Zároveň bych tímto chtěl na turnaj pozvat všechny šachové nadšence, kteří mají šanci se alespoň virtuálně střetnout s našimi nejlepšími,“ říká předseda ŠSČR a ředitel turnaje Martin Petr.

Mezi nejlepší hráče a hráčky turnaje budou rozděleny finanční odměny minimálně 50 000 Kč a věcné ceny v minimální hodnotě 10 000 Kč. Všem sponzorům děkujeme! Na nejlepší žáky pak čeká třeba kniha velmistrů Jána Markoše a Davida Navary Tajná přísada, kterou Šachový svaz ČR vydal před Vánoci.

 

More News

LCWL + LCEL - srbské jaro

LCWL + LCEL - srbské jaro

LCWL - výprava na Filipíny

LCWL - výprava na Filipíny