Round 1 Results and Standings
Division A - Round 1 Results
1 | Canada Chess Youth Club (0.0) | 0 | Rio Grande Valley Rising Stars (0.0) |
0 | TJ Bohemians Praha (0.0) | 1 | Kyiv Chess Club (0.0) |
1 | SK Sarajevo (0.0) | 0 | MUKS SZS Cieszyn (0.0) |
½ | SSDE - Societa Scacchistica Epor (0.0) | ½ | La Zubia (0.0) |
1 | Cercle D'Echecs De Hull (0.0) | 0 | Liga Regional De Xadrez-Mata Ver (0.0) |
1 | Chess School Etud (0.0) | 0 | TJ Valasska Bystrice - Sachy (0.0) |
0 | University Of Sydney Chess Club (0.0) | 1 | Uttara Central Chess Club (0.0) |
1 | Chess Club Politika (0.0) | 0 | University Of New South Wales CC (0.0) |
1 | Lviv Chess School Debut (0.0) | 0 | Chesshouse Club (0.0) |
1 X | Toronto Kaiqi Elite Chess Club (0.0) | 0 F | Club Ajedrez 64 Villalba (0.0) |
1 | Yalova Altinkala Chess Club (0.0) | FULL POINT BYE |
Division A Standings After Round 1
# | Name | Rd 1 | Total |
1 | Canada Chess Youth Club | W13 | 1.0 |
2 | Chess School Etud | W19 | 1.0 |
3 | Uttara Central Chess Club | W18 | 1.0 |
4 | Chess Club Politika | W20 | 1.0 |
5 | Toronto Kaiqi Elite Chess Club | X21 | 1.0 |
6 | Kyiv Chess Club | W14 | 1.0 |
7 | SK Sarajevo | W15 | 1.0 |
8 | Cercle D'Echecs De Hull | W17 | 1.0 |
9 | Lviv Chess School Debut | W16 | 1.0 |
10 | Yalova Altinkala Chess Club | B--- | 1.0 |
11 | SSDE - Societa Scacchistica Epor | D12 | 0.5 |
12 | La Zubia | D11 | 0.5 |
13 | Rio Grande Valley Rising Stars | L1 | 0.0 |
14 | TJ Bohemians Praha | L6 | 0.0 |
15 | MUKS SZS Cieszyn | L7 | 0.0 |
16 | Chesshouse Club | L9 | 0.0 |
17 | Liga Regional De Xadrez-Mata Ver | L8 | 0.0 |
18 | University Of Sydney Chess Club | L3 | 0.0 |
19 | TJ Valasska Bystrice - Sachy | L2 | 0.0 |
20 | University Of New South Wales CC | L4 | 0.0 |
21 | Club Ajedrez 64 Villalba | F5 | 0.0 |
Division B Round 1 Results
1 | San Miguel Chess Association (0.0) | 0 | Ballarat Chess Club (0.0) |
0 | Eprob Chess Club (0.0) | 1 | Chess Long Island (0.0) |
1 | Benoni Chess Braves (0.0) | 0 | Wasa SK (0.0) |
1 | Kaliningrad Chess Club Baltika (0.0) | 0 | Morihana PSE (0.0) |
0 | Billiards Cafe Chess Club (0.0) | 1 | Clube De Xadrez De Curitiba (0.0) |
1 | Peoneros Club De Ajedrez (0.0) | 0 | San Gabriel Valley Chess Club (0.0) |
0 | Wieza Wadowice (0.0) | 1 | Bursa Buyuksehir Belediyespor (0.0) |
0 | SV Koenigsjaeger Sued-West (0.0) | 1 | African Chess Lounge (0.0) |
1 | Bishan Chess Club (0.0) | 0 | HY Vision Chess Club (0.0) |
0 | Chess Club Levice (0.0) | 1 | Bahrain Chess Academy (0.0) |
0 | Boylston Chess Club (0.0) | 1 | Club Mariano Moreno (0.0) |
0 | Nucleo Sportinguista De Sao Migu (0.0) | 1 | Galeria De Xadrez Borba Gato (0.0) |
Division B Standings After Round 1
# | Name | Rd 1 | Total |
1 | Bishan Chess Club | W21 | 1.0 |
2 | Chess Long Island | W20 | 1.0 |
3 | Kaliningrad Chess Club Baltika | W15 | 1.0 |
4 | Peoneros Club De Ajedrez | W19 | 1.0 |
5 | Bursa Buyuksehir Belediyespor | W22 | 1.0 |
6 | Club Mariano Moreno | W17 | 1.0 |
7 | African Chess Lounge | W24 | 1.0 |
8 | Bahrain Chess Academy | W23 | 1.0 |
9 | Galeria De Xadrez Borba Gato | W16 | 1.0 |
10 | San Miguel Chess Association | W25 | 1.0 |
11 | Benoni Chess Braves | W18 | 1.0 |
12 | Clube De Xadrez De Curitiba | W14 | 1.0 |
13 | Upstep Academy | X--- | 1.0 |
14 | Billiards Cafe Chess Club | L12 | 0.0 |
15 | Morihana PSE | L3 | 0.0 |
16 | Nucleo Sportinguista De Sao Migu | L9 | 0.0 |
17 | Boylston Chess Club | L6 | 0.0 |
18 | Wasa SK | L11 | 0.0 |
19 | San Gabriel Valley Chess Club | L4 | 0.0 |
20 | Eprob Chess Club | L2 | 0.0 |
21 | HY Vision Chess Club | L1 | 0.0 |
22 | Wieza Wadowice | L5 | 0.0 |
23 | Chess Club Levice | L8 | 0.0 |
24 | SV Koenigsjaeger Sued-West | L7 | 0.0 |
25 | Ballarat Chess Club | L10 | 0.0 |
26 | MUKS SZS Cieszyn | U--- | 0.0 |
27 | Rio Grande Valley Rising Stars | U--- | 0.0 |
28 | Club Ajedrez 64 Villalba | U--- | 0.0 |