Topalov naar Hoogeveen

Avatar of PeterDoggers
| 0 | Chess Event Coverage
Dit jaar zal niemand minder dan Veselin Topalov, de nummer ?ɬ©?ɬ©n op de wereldranglijst, zijn opwachting maken in het jaarlijkse toernooi in Hoogeveen. Prachtig nieuws natuurlijk voor de Nederlandse schaakliefhebber, maar persoonlijk ben ik ook blij dat Judit Polgar terug van weggeweest is dit jaar. De andere twee spelers in de kroongroep zijn Ivan Sokolov en de Azerbeidzjaan Shakhriyar Mamedyarov.

Dat Topalov meedoet is bijzonder, en niet alleen omdat hij nooit eerder meedeed aan Hoogeveen. Het toernooi valt immers vlak na zijn match om de wereldtitel tegen Kramnik.

Hoogeveen is de sterkste editie ooit, met naast de wereldkampioen Nederlands sterkste schaker Ivan Sokolov, jeugdwereldkampioen Shakhryar Mamedyarov (Azerbeidzjan) en de sterkste vrouw, Judit Polgar. Polgar, al zeven keer van de partij in Hoogeveen, zal in het Essent Schaaktoernooi haar rentree maken, na een jaar afwezigheid. De traditionele kenmerken (sterkste Nederlander, jeugdwereldkampioen, sterkste vrouw en een wereldkampioen) blijven dus intact, maar nimmer was de vierkamp zo sterk.

De organisatie van Hoogeveen had enige mazzel met Topalovs deelname aangezien hij aanvankelijk een andere verplichting had in oktober. Toen deze wegviel, zijn de onderhandelingen heropend en werden de sponsors bereid gevonden om voor deze speciale tiende editie het benodigde extra geld bijeen te brengen.

Het tiende Essent Schaaktoernooi zal zijn van vrijdag 20 tot en met zaterdag 28 oktober 2006. Gespeeld wordt zoals altijd in het stadhuis van de gemeente Hoogeveen. De gemiddelde rating van de vierkamp is maar liefst 2723 wat neerkomt op FIDE-categorie 19.

Het wordt een unieke vierkamp in Hoogeveen. Elke twijfel over deelname aan het open toernooi lijkt me dit jaar dan ook moeilijk te rechtvaardigen. Dus... wie doet er nog meer mee? :)
Avatar of PeterDoggers
Peter Doggers

Check out Peter’s podcast Masters and Matches! Also, don’t miss Peter’s book The Chess Revolution.

Peter Doggers is Chess.com’s Senior Global Correspondent. Between 2007 and 2013, his website ChessVibes was a major source for chess news and videos, acquired by Chess.com in October 2013. The Guardian’s Leonard Barden described him as “widely regarded as the world’s best chess journalist.”

Company Contact and News Accreditation: 

Email: peter@chess.com FOR SUPPORT PLEASE USE chess.com/support!
Phone: 1 (800) 318-2827
Address: 877 E 1200 S #970397, Orem, UT 84097

More from PeterDoggers
Jan Timman (1951-2026)

Jan Timman (1951-2026)

Caruana, Gukesh Among 2026 Grand Chess Tour Participants

Caruana, Gukesh Among 2026 Grand Chess Tour Participants