ENEASZ
Manlalarong May Titulo
Miyembrong Diamond
Nangungunang Blogger
Tagasanay ng Chess.com

Połowa dochodu ze sprzedaży kursów PDF

idzie na pomoc humanitarną dla UKRAINY

Akademia ENEASZA on chess.com
DARMOWE MATERIAŁY SZKOLENIOWE *** FREE CHESS LECTURES


Zapraszam na zajęcia online:

eneasz.pb.onlineAKADEMIA ENEASZA


Potrzebujesz solidnego debiutu, szukasz wzmocnień swojej gry pozycyjnej, nie umiesz policzyć dokładnie kombinacji, a może chcesz dowiedzieć się jak to jest brać udział w cotygodniowych turniejach szachowych? Zapraszam wszystkich chętnych miłośników królewskiej gry na zajęcia indywidualne bądź grupowe. Od 2001 roku gram w klubie, a od 2012 roku szkolę dzieci i młodzież, a sporadycznie także dorosłych happy.png

Jestem członkiem następujących klubów szachowych: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, TJ Slovan Havířov i TJ Slavoj Český Těšín oraz TJ Slávia CAISSA Čadca i ŠKŠ Dubnica nad Váhom.

Pozostałe informacje, osiągnięcia i sukcesy związane z szachami: 

 1. były członek Kadry Narodowej Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
 2. rozgrywanie pokazowych symultan szachowych na terenie miasta Bielsko-Biała
 3. sędziowanie około 10 dziecięcych turniejów szachowych na terenie Pszczyny i Tychów w latach 2016-2019
 4. zwycięstwo w kilkudziesięciu międzynarodowych turniejach szachowych organizowanych w Polsce i w Czechach
 5. powołanie do reprezentacji drużyn międzynarodowych w Extralidze Republiki Czeskiej, Ekstralidze Republiki Słowackiej oraz I lidze w Polsce w sezonie 2018/2019
 6. zdobycie wielu medali Mistrzostw Polski w Szachach w różnych kategoriach - akademickich, drużynowych, indywidualnych
 7. uczestnictwo w kadrze szkoleniowo-trenerskiej klubu polskiej Ekstraligi Szachowej - UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Rydułtowy

Za udział w wielu turniejach szachowych rangi międzynarodowej oraz wysokie wyniki przyznano mi pięciokrotnie Stypendium Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla najlepszych studentów, kilkakrotnie Stypendium Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, kilkakrotnie Nagrodę Burmistrza Pszczyny w dziedzinie sportu, a w czasach juniorskich byłem laureatem Stypendium Starosty Powiatu Pszczyńskiego, a także raz uhonorowany zostałem Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Byłem też, w czasach szkolnych, dwukrotnym ogólnopolskim laureatem konkursu Kangur Matematyczny.

Zapraszam na zajęcia grupowe oraz indywidualne online lub z dojazdem do ucznia. Więcej szczegółów udzielę SMSem lub telefoniczne. W razie, gdy nie będę odbierał, proszę o SMSa, a na pewno oddzwonię lub odpiszę.

Bazuję na swoim doświadczeniu, dzieleniu się moimi analizami z weekendowych rozgrywek ligowych w Czechach i na Słowacji, własnego autorstwa pozycyjnych i kobinacyjnych zadaniach szachowych i przede wszystkim przygotowanym kompletnym repertuarze debiutowym stworzonym osobno dla dzieci do III kategorii i od II kategorii wzwyż. Notatki debiutowe udostępniam w formacie pdf i pgn po przerobieniu ich na lekcjach.

Szczegółowy cennik zajęć:

 • 100zł - cena za godzinę zajęć indywidualnych
 • 95zł - cena za godzinę zajęć indywidualnych w przypadku systematycznego cotygodniowego treningu
 • 45zł - cena za osobę w przypadku godzinnych zajęć grupowych dla 2 osób
 • 35zł - cena za osobę w przypadku godzinnych zajęć grupowych dla 3 osób
 • 30zł - cena za osobę w przypadku godzinnych zajęć grupowych dla 4-6 osób
 • cena do negocjacji dla większych grup

10 % zniżki na zajęcia indywidualne z trenerami zatrudnionymi w AKADEMII ENEASZA

Zajęcia indywidualne prowadzone są online lub z możliwością dojazdu do ucznia za dopłatą za paliwo. Za łącznie przejechane w dwie strony 100km - 40zł rozliczane proporcjonalnie.

Zajęcia grupowe prowadzone są online bądź stacjonarnie w:

 • Pszczynie ul. Górnośląska (minimum 3 osoby w grupie, maksimum 12)
 • Tychach ul. Oświęcimska (minimum 8 osób w grupie, maksimum 12)
 • Rudzie Śląskiej ul. 1. Maja (minimum 2 osoby w grupie, maksimum 6)

Nawiązano także współpracę partnerską ze szkołą językową Studio Vivo Italia . Uczniowie mogą skorzystać z lekcji z lektorami języka włoskiego i zajęć szachowych prowadzonych w Tychach w tym samym miejscu.

Pełny cennik zajęć znajduje się na mojej stronie https://eneasz.pb.online/cennik

Płatność z góry:
Akademia Eneasza ENEASZ WIEWIÓRA
12 1870 1045 2078 1068 1846 0001 Nest Bank


I am FIDE Master and my highest ELO was 2370. I am 26 years old and I studied Finance and Accountancy at University of Economics in Katowice. I like teach students and help them to improve level of understanding the chess. I have about 6 years experience in coaching chess adepts with ranking between 1500-2200 and I really appreciate when some of them increase his rating happy.png I prefer showing positional examples and many tactic exercises. I have about 10 medals collected from Polish University Championships and our team won such a tournament in 2017 in Lublin. I won some classical tornaments and I play in 1st Czech league and 1st Polish league in classical chess. Frankly, the best I can do is playing bullet and blitz games. When I have time I prefer going at rapid and blitz tournaments within Silesia region happy.png I offer chess training and also training courses. Each is a 1-1 lesson with me only about particular opening. I will introduce and explain every variation. After the lesson you will receive free pdf and pgn with our lesson.