Podsumowanie Czerwca 2018 na Chess.com - Polska

Mateusz_Dubinski
FM Mateusz_Dubinski
Jun 29, 2018, 3:17 PM |
0

Czerwiec był dla szachowych kibiców w Polsce bardzo ciekawym miesiącem. I o ile emocji, związanych z Ekstraligą, można było się spodziewać, o tyle wicemistrzostwo świata Wiktorii Śmietańskiej oraz zaproszenie Jana-Krzysztofa Dudy do Speed Chess Championship 2018 to bardzo przyjemne niespodzianki.

Co jeszcze słychać na Chess.com i Chess.com - Polska? Ruszamy z cotygodniowymi turniejami dla polskich użytkowników i wiążemy z tym projektem duże nadzieje!


Wiktoria Śmietańska wicemistrzynią świata
do lat 8 w szachach szybkich!

Młoda zawodniczka, reprezentująca wrocławską Polonię, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Kadetów, które były rozegrano w Mińsku. Wiktoria przegrała jedynie z Rosjanką, Varvarą Kuzminą, która zdobyła mistrzostwo.

Widzieliście nasz post na Facebooku?

null

Fot. Jarosław Galej / Szkółka Szachowa w Białymstoku.

Zapraszamy na nasz fanpage!


Za nami I Zjazd Ekstraligi!
Na czele 3 drużyny, w tym beniaminek!

Drużynowe Mistrzostwa Polski od wielu lat są rozgrywane systemem zjazdowym. Gracze spotykają się trzykrotnie, za każdym razem rozgrywając 3 rundy. Pierwszą "tercję" zawodów rozegrano na początku miesiąca w Gorzowie Wielkopolskim. Gracze tamtejszego "Stilonu" stanęli w zeszłym sezonie na najniższym stopniu podium. Na czele trzy drużyny, które mogą pochwalić się kompletem punktów: Wasko Hetman GKS Katowice, Votum SA Polonia Wrocław (odpowiednio mistrz i wicemistrz poprzednich rozgrywek) oraz, debiutująca na tym poziomie, Wieża Pęgów.

O analizę najciekawszych partii ponownie poprosiliśmy Arcymistrza Marcina Tazbira. Jak zwykle, spisał się na medal!

Nie widziałeś?

Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!


 Jan-Krzysztof Duda zagra w Speed Chess Championship 2018!
Mistrz Polski został zaproszony do elitarnego turnieju i zmierzy się z graczami światowej czołówki!

Ze względu na ostatnie osiągnięcia młodego Polaka oraz jego ogromny potencjał, władze Chess.com zdecydowały się zaprosić go do tegorocznej edycji Speed Chess Championship. Duda zmierzy się tam z najlepszymi na świecie. Wszystko wskazuje na to, że jego grę będą na żywo komentować nasi wspaniali streamerzy, Dawid Czerw i Kacper Polok.

null

Oglądacie ich streamy?

Jeśli nie, to zapraszamy na kanał Dawida i Kacpra.


Czwartkowe Turnieje dla polskich użytkowników na Chess.com
już od lipca!

Chess.com już od dłuższego czasu stawia na rozwój szachowych społeczności w wielu krajach, w tym w Polsce. Od lipca, w każdy czwartek o godzinie 19.00, będą rozgrywane turnieje dla polskich użytkowników Chess.com. W każdym miesiącu będziemy prowadzić klasyfikację generalną, której zwycięzcy zostaną nagrodzeni!

Więcej informacji już niedługo, a teraz zapraszamy do dołączania do specjalnej grupy.

Jak ją znaleźć?

Wystarczy kliknąć tutaj!


A oto czołowi Polacy na Chess.com:

W blitzu

W bullecie

I w szachach dziennych