Or tread a thread dead with bread, etc.
how much is your bread

Now that's more like it - sounds economical and healthy! But unless you've so many to feed how do you finish a dozen in a week? Or do you store it? And 9 different grains, wow.
PlayChessPoorly wrote:
9 grain honey oat or marble rye from Spring Mill Bread company. 6$ Buy 12 loafs and get the 13th free punch card in my wallet.

sounds nice. Are they like the Indian chapati or naan or parata?
Rockotokko wrote:
We bake arabian pancakes. Just flour, water, semolina to create the layers and some butter. cost 10 cents including labor? Too much bread is not very good

That may be why he keeps deleting them. ;-)
Rockotokko wrote:
Frenchie, is it possible that you enjoy posting a lot? Do you reread your posts to conclude that they are fantastic? *Snip*

Yes I've actually mentioned that. Unfortunately most often he apparently chooses not to :-(
gerberk wrote:
FB can post normal if he chooses to do that.I see it as creative writing from a very nice and good person.

14 / have you ever heard of fluoridation of water ?
Yep, and more should know it's effects..

sorry gerberk & all, but i've blocked fb. had no choice. he kept spamming with no input of his own on another thread.

so my kids finally got to try subway's italian cheese & herb bread during our short trip to the gold coast, australia. younger 1 loved it. the older 1 switched back to our fav honey oat on her next visit. they had a morrocan lamb special going on which we voted against trying :-( democracy sucks ... got a foot long with steak & cheese with chipotle sauce, & a tuna with honey mustard & sweet onion sauce for the 3 of us, with cookies of course. found the cookies too sweet there.
thread will close bye