Blogs
Ze Zaječic vezeme bronz!

Ze Zaječic vezeme bronz!

Kamilotka
|
0

Ahoj všem!

Od 1.6. 2019 do 2.6. 2019 se v Chrudimi hrálo Mistrovství České republiky šestičlenných družstev. Na tento prestižní turnaj přijelo 72 týmů, kde se mimo jiné představil i ten náš, totiž TJ Spartak Vlašim. Stanovili jsme si cíl. A jaký? Získat vytoužené zlato, které se nám ze Zaječic nikdy nepovedlo vybojovat.

V prvním kole jsme si lehce poradili s klubem ŠK Lípa. Porazili jsme ho 5,5:0,5. Ve druhém kole jsme dali kanára 6:0 proti TJ Spartak Vlašim B. Třetí utkání se pro nás nestalo procházkou růžovým sadem, jako tomu bylo v předešlých dvou kolech. Na několika šachovnicích jsme stáli špatně. Přesto jsme proti Unichessu A zvítězili 4:2. Ve čtvrtém utkání začalo přituhovat. Soupeři z ŠK Duras BVK Brno kladli velký odpor. Vyhráli jsme nejtěsnějším výsledkem, 3,5:2,5. V pátém kole jsme se také celkem zapotili proti ŠK ORTEX Hradec Králové. Naším protihráčům však docházely nervy, takže dělali spoustu chyb. Vyhráli jsme 4:2. Naši neporazitelnost prolomil BŠŠ- Frýdek- Místek A. Úplně nás rozsekal, takže jsme prohráli 4:2. Po tomhle zápase jsme si už přiznali, že zlato to letos asi nebude.  Sedmé utkání jsme těsně prohráli 3,5:2,5 s ŠK Lokomotivou Brno A. Medaile se nám začala vzdalovat. Naším úkolem se teď stalo vyhrát poslední dvě kola. To bychom tu medaili už s velkou pravděpodobností obdrželi. V osmém kole nám los přidělil KŠ Říčany 1925 A. Přesvědčivě jsme je porazili 4:2. V posledním utkání jsme usedli proti ŠA VŠTE České Budějovice A. Těsně jsme vyhráli 3,5:2,5 a mohli jsme slavit třetí místo!

No a co já? Kolik jsem uhrála bodů? Přiřadili mě na pátou šachovnici, kde se mi vůbec nedařilo. Získala jsem pouhé dva body. Všichni sice říkali, že jsem to měla velmi těžké, a že jsem prostě dostávala samé těžké hráče. Já si však myslím, že příčinou mého neúspěchu byly mé oblíbené hodiny vedle šachovnice. Vždy jsem se dostávala do časovek, kde i v remízových pozicích jsem dělala hrubky. No jo, ten čas mi dělal odjakživa problém. happy.png Přeci jen 25 minut na partii není moc.

O volném čase jsme pobývali v chatkách nebo u nedaleké řeky. Víkend jsem si více než užila. Zaječice jsem si zahrála tento rok naposled. Škoda. Škoda pro mě, ale ne moc velká škoda pro můj tým. happy.png